Tunnen erään jt sisaren tienraivaajan joka pitää pientä elämäänsä epätoivon vimmalla kasassa. Nimittäin sille on pakkomielle, että sen kaikki lapset ja lapsenlapset pysyvät mukana. Voi sitä pelon hetkeä jos joku noista lapsista sattuu kääntymään luopioksi silloin tämän sisaren elämä pirstoutuu koska on rakentanut hauraan elämänsä lastensa ja lastenlastensa varaan ja elää niiden kautta. Mistä jos tämä pikku piiri rikkoontuu .. VOI KAUHEAA. Joillekin kun se oma perhe on kaikki kaikessa jopa menee edelle Jehovankin.
Mukana vain
perhesyistä
375
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Lähes jokaiselle JT:lle on "pakkomielle" pitää kaikki perheenjäsenet JT:ina, koska muussa tapaukserssa he menettäisivät nuo rakkaansa, koska eivät saisi olla enää tekemisissä. He ymmärtävät karttamissäännön rakkaudettomuuden ja sadistisuuden, mutta ainoastaan siltä osalta että poislähtijä olisi sen aiheuttajana, vaikka pakottajana onkin hallintoelin. Menettämisen pelko on suuri.
Tuota ei tule ajatelleeksi. Julkeiden johtajien uhkaama ihminen voi tosiaankin seota ja alkaa rikkomaan hyviä käytöstapoja ja moraalia omaatuntoaan vastaan.
Suljetun liikkeen asioita ei setvitä missään. Maku menee. Ukaasit ovat täysin vastuuttomia. Voisiko olla että monissa osastoissa ja komiteoissa on tavallista talkooväkeä säästösyistä? Onko hallintoelimella kokemusta normaalielämästä?
Erään todistajan omainen kertoi että vanhainkotien terveydenhoitohenkilökuntaa pitäisi oikein kouluttaa todistajien takia?
Tapaaminen omaisen kanssa oli yllättävä. Hän ei ollutkaan vastenmielinen
vaan kyse tuntui olevan henkilökohtaisuuksista koska ei pitänyt totuudesta.
Miksi todistajat eivät hyväksy ihmisiä jotka eivät halua valtaannousua uudessa
väkivaltakoneistossa tms. jota varmaan hämättäis vähentämällä kokovartalo- amputointeja ja eutanasiareseptejä muuten sama hallituskokeiluhomma jatkuu
korruption rehottaessa äänestyskielteisenä.
On teilla tulevaisuuden näkymät ja menneisyys pimennossa.