Kepu-ailus rahasti kevan vielä kertaalleen

Ailus rahasti yli 300 000€ vielä poistuessaan takavasemmalle.

Kepun masonoimat kyvyttömien poliittiset virkanimitykset tulevat eläkäläisille kalliiksi.

Mitä mahtoi kepun keva-kauppinen rahastaa Kevasta jouduttuaan myös eroamaan rötöstelyjen jälkeen?
1058
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 10

Vanhimmat

Etpä Mooses keriinyt

Äänestä

Kyllähän tuo tavalliselle olisi melkoinen raha.
Jopa työttömälle elämän raha.
Mutta näillä summilla liikkuvia näkyy olevan paljon.
Varsinkin näisssä eläke ja Ammattiyhdistys piireissä.
He pääsevät päältä tekemään itseilleen " työehtosopimukset ".
mm Varman Vuoria oliko peräti 760 000 € /v.

Ollaan huoleti vielä, korruptio jatkuu ja voi hyvin.
Sinne vain pääsee harvat ja valitut, paremmin demareista.
Muut vaatii koulutustakin.
kirvesmies Ihalainen 250 ooo € /v

Äänestä
  • Kepuliskot ilakoivat kepu-ailuksen kahmima rahan pienuutta. Ovat tottuneet kuittaamaan vuosittain mahtavia summia veronmaksajien rahaa maataloustukiaisina, joiden vastikkeena on "lumen sulamisen tarkkailutyö".

    Äänestä

Markku Kauppinen,m Kevan entinen johtaja ja Suomen Keskustan entinen kansanedustaja sai 200 000 euron "kultaisen kädenpuristuksen".

Tämä Markku Kauppinen täysi roisto ja Mauri Pekkarisen serkku junaili erittäin suuria summia Suomen Keskustan rahoittajille mm. Kehittyvien maakuntien Suomi ry:n kautta. Aina kun on Suomen Keskustasata ja rahasta on kysymys myös rikollisuudesta, tässä tapauksessa kovan luokan rikollisista.

"Puoluetta johtaampuolirikollinen poppoo, joka ottaa rahaa mistä vaan ja suhmuroi kuntavaaleja.


Tietokilpailukysymys sinn vihan, kaunan ja kateuden ytimeen: Paljonko Markku Kaupinen heitti kuntien eläkeläisten varoja kovan luokan talousrikollisten tarpeisin PELKÄSTÄÄN ROVANIEMEN KELKKATEHTAAN TAPAUKSESSA?

Tulooko taas tappouhkauksia minulle kun totuuksia kuirjoita ja kysyn?

Äänestä
  • Ihalainenko roisto.

    Äänestä

  • Kepu maasottaa organisaatioita, joihin pääsee käsiksi.

    Äänestä

Saa nähdä vieläkö Tiilikainen ja kumppanit kehtaavat mesota eduskunnassa poliittisista virkanimityksistä. Tämän kertainen kepulaisen ero tuli taas kalliiksi, kuten tuli edellinenkin kevakeissi. Yhteenlaskettuna taitaa tulla n. 500 000 euroa maksettuja erorahoja. Turha edes kysyä kuka syö eläkeläisten ja vähävaraisten pöydissä.

Äänestä
  • Valitaan vaan kaikkiin virkoihin Demaripaska.

    Äänestä

Epäpätevät kepuketkut on syytä kaikki siivota pois vastuullisista tehtävistä.

Äänestä

Konna Markku Kauppisen (kepu) erorahoja ei ole koskaan paljastettu.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


300 000 € kirjoitti:

Ailus rahasti yli 300 000€ vielä poistuessaan takavasemmalle.

Kepun masonoimat kyvyttömien poliittiset virkanimitykset tulevat eläkäläisille kalliiksi.

Mitä mahtoi kepun keva-kauppinen rahastaa Kevasta jouduttuaan myös eroamaan rötöstelyjen jälkeen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu