Ei sitä hallitusta Brysselistä käsin kaadeta

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288624196522.html

Nyt tarvitaan jokaista pätevää perussuomalaista Suomessa.
880
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Kovasti sinne ollaan nyt pakoon Suomen ongelmia lähdössä.

Äänestä

Hallituksen kaatoko on persujen tavoite,jos se toteutuu niin mihin
se johtaa,oppositio ja hallitus vaihtaa paikkoja mutta sama meno
jatkuu.

Itsenäisyyspuolueen suuri kummikeräys eduskuntavaaleihin 2015
Tule mukaan takaamaan suuri voitto koko Suomelle: lue lisää
Itsenäisyyspuolueen eurovaaliohjelmaluonnos 2014

Itsenäisyyspuolueen eurovaaliohjelmaluonnos 2014



Omalla rahalla tulevaisuuteen



Oman rahan ja päätösvallan palauttaminen on välttämätöntä Suomen tulevaisuuden ja hyvinvoinnin kannalta. Uusi itsenäistyminen avaa toivon näköalan.



Eurossa olo perustuu suurelta osin harhakuviin ja pelotteluun



Euroa on väitetty vakaaksi valuutaksi. Vakaaksi väitetyn euron arvo on kuitenkin heilunut rajusti nousten pahimmillaan yli 90 prosenttia suhteessa USA:n dollariin.



Kallis euro on vaikeuttanut vientiä ja helpottanut tuontia. Euron takia työttömyys on lisääntynyt ja tuotantoa on siirretty pois Suomesta.



Euron kerrotaan tuoneen alhaiset korot. Tosiasiassa todellinen korkotaso oli Suomessa vv. 1960-86, siis ennen EU-politiikkaan valmistautumista, keskimäärin samalla tasolla kuin se on ollut euroaikana. 1990-luvun alun laman keskeinen syy oli valmistautuminen EU-jäsenyyteen. Suomi noudatti EY:n määräyksiä vuodesta 1989, siis jo vuosia ennen v. 1995 alkanutta EU-jäsenyyttä.



Epävakaan valuutan euroalue ei ole vieläkään päässyt eroon vuonna 2008 alkaneesta lamasta, vaikka euro onkin devalvoitunut korkeimmasta arvostaan.



EU-kriittisyys ei riitä – Vaihtoehdot pöytään



Mikään nykyisistä eduskuntapuolueista ei ole tehnyt aloitteita eurosta tai EU:sta eroamisesta. Päinvastoin ne kaikki ovat ilmoittaneet, että eivät vaadi eroa kummastakaan.



EU-kritiikki, joka tyytyy Suomen jäsenyyteen EU:ssa ja eurossa, toimii nykyisen politiikan jatkamisen puolesta. Jotkut esittävät EU-kritiikkiä ja samalla kannattavat Suomen pysymistä EU:ssa. Vetoaminen siihen, että enemmistö kannattaa EU-jäsenyyttä, on vastuun pakoilua tai poliittista peliä. Jos kaikissa asioissa tyydytään vallitsevaan

asiaintilaan, ei mitään muutoksia tule.
Tässä on todellinen vaihtoehto.

Äänestä

Bobrikoviksi Bobrikovin tilalle?

Äänestä

Pätevä perussuomalainen? Jos Vistbacka edustaa niitä päteviä persuja, niin enpä todellakaan halua nähdä, millaista porukkaa häntä vaatimattomammilla avuilla varustetut persut ovat. Vistbacka on osoittanut, että vähät välittää asoiden hoitamisesta. Tärkeämpää on örveltää muiden rahoilla luxusmatkoilla muiden myötähäpeän kohteena. Kielitaidoton juntti vääntäytyy ulkomaanmatkalle mukaan, kun ei halua jäädä paitsi mistään luottamustehtävään liittyvistä eduista. Sitten ei kun pää täyteen ja muiden talutettavaksi. Luulisi sydänsairaan miehen tajuavan, mitä rajun krapulan ja aikaeroon totuttelun yhdistelmä voi merkitä.

Joten pitää kai vain toivoa ihmettä ja uskoa, että jossain lymyilee niitä päteviä persuja. Toistaiseksi ei heistä ole havaintoa.

Äänestä

Väärä tulkinta. Hallitus kaatuu Brysselistäkin käsin, jos Soini niin sanoo. Kysy vaikka Tossavaiselta.

Äänestä
  • Brysselin hotelleissa on kiva huoneessa loikoilla kun kunnon palkka ja päivärahat juoksee.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Ei ulkomaille kirjoitti:

http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288624196522.html

Nyt tarvitaan jokaista pätevää perussuomalaista Suomessa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu