Sotkan teatteri

Ensi kesänä Lakeuksien lukko. Voi pyhä jysäys, eikö nyt jo yhtään nykyaikaisempaa näytelmää. Viime kesän Pohjalaisia jälkeen olisi odottanut vähän toisenlaista ohjelmistoa. No, taitaa jäädä pitkästä aikaa ensi kesänä Sotkan teatteriu väliin. Harmi.

Olisiko jollain kauhajokisella teatterilla pokkaa tehdä vaikka Kalenteritytöt, niin uskoisin, että lyötäisiin kauhajokiset teatterikävijä ennätykset :D
18563
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 18

Vanhimmat

Kannattaa silti käydä teattereissa.

Äänestä

Kävin juuri katsomassa Emmauksen tien. Hauska oli. Ja tuo aloittajan Kalenteritytöt-idea oli hyvä. Kannatetaan!

Äänestä
  • nähdä Emmauksen tien kaltaista pähkähulluutta, kun voi ensi kesänä nähdä perinteisen Lakeuden lukon?

    Äänestä

  • Kuka nyt haluaa kirjoitti:

    nähdä Emmauksen tien kaltaista pähkähulluutta, kun voi ensi kesänä nähdä perinteisen Lakeuden lukon?

    Emmauksen tie oli hyvä, Lakeuksien lukko moneen kertaan nähtyä paatosta. Jos on tarkoitus karkottaa lopullisesti nuoret katsojat teatterista, niin silloin Lakeuksien lukko on oikea valinta.

    Äänestä

Kuulin, että Ne On Teatterilaisilla olisi ollut myynnissä Kalenteritytöt -kalenteria? Onkos minulta nyt mennyt kyseinen näytelmä täysin ohi?! Koska Ne On teatteri on tuota näytelmää esittänyt? Toivottavasti on vasta tulossa. Netti- ja Facebook-sivuja ei näköjään päivitetä.

Äänestä

Tuo Kalenteritytöt olisi oikeasti mahtava juttu. Olen siitä parikin versiota nähnyt, ja tietenkin elokuvan, mutta silti sen tarina koskettaa edelleen. Kuten aloittaja sanoi, olisi varmasti yleisömenestys. Toivottavasti on oikeasti tulossa. Vielä se ei ole voinut tulla, koska olen kaikki Neon teatterin esitykset nähnyt. Kunnioitukseni Neon teatteria kohtaan nousee entisestään, jos ovat uskaltaneet tämän Kalenteritytöt ottaa ohjelmistoon!!

Äänestä

ei kai 2017 ole lakeuksien lukko

Äänestä
  • Ketju aloitettu 2013...

    Äänestä

  • Sotkassa ensi kesänä Ketoolan Jukan hurjempi elämä.

    Äänestä

taitaa monesta nopeasta vastauksesta vanhaan keskusteluun päätellen seurata tätä palstaa ahkerasti, tai kaivoiko joku sen esiin ja aloitti yksinkirjoittelun. Hyvää asiaa tuli kumminkin.

Äänestä
  • Joo oot oikeassa, kolmen vuoden jälkeen ylös kaivettu ja nostettu keskustelu klo 9:01, johon ensimmäinen jatkokommentti klo 9:18 tasan samalla kirjoitustyylillä ja -asulla, hehheh! Noh, aivan vi**n sama tämän ko. yksinkeskustelijan ja -kirjoittajan intressit, mutta tyhmäksi meitä (kaikkia) on turha luulla, hah!

    Äänestä

  • Tota noin.... Mitä väliä? Eikös tuossa ollut ihan asiaa kuitenkin? Toisin kuin sinulla :D

    Äänestä

Nostetaan taas. Tuo Kalenteritytöt - näytelmä oli kuulemma tekeillä, mutta erään teatteriin kuuluvan henkilön mukaan projektista vetäydyttiin. Harmi, sillä yleensä Kalenteritytöt - näytelmä on ollut suosittu...

Äänestä
  • Ja tänä kesänä Sotkassa Reinikainen. Hyvä! Tulee taas kolmen vuoden tauon jälkeen käytyä Sotkassakin.

    Äänestä

  • kolme minuuttia vastausten väliä! Kaikki esitykset ovat olleet ja todennäköisesti tulevat olemaankin katsomisen arvoisia.

    Äänestä

Tylsiä esityksiä ollut viime vuosina. Sotkan teatterin Tankki täyteen oli loistava, Reinikainen oli hutaisten tehty. Neon teatterikin on valitettavasti taantunut huippuvuosista.

Äänestä
  • Kajo ottanut aivan liikaa ammattinäyttelijöitä = kansanomaisuus puuttuu.

    Äänestä

Tulevan kesän Kuin tuhka tuuleen - näytelmä kuulostaa lupaavalta. Onneksi ei niitä loppuunkaluttuja "klassikkoja" enää.

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Teatterivieras kirjoitti:

Ensi kesänä Lakeuksien lukko. Voi pyhä jysäys, eikö nyt jo yhtään nykyaikaisempaa näytelmää. Viime kesän Pohjalaisia jälkeen olisi odottanut vähän toisenlaista ohjelmistoa. No, taitaa jäädä pitkästä aikaa ensi kesänä Sotkan teatteriu väliin. Harmi.

Olisiko jollain kauhajokisella teatterilla pokkaa tehdä vaikka Kalenteritytöt, niin uskoisin, että lyötäisiin kauhajokiset teatterikävijä ennätykset :D

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu