Ei tätä taida kukaan lukea mutta kirjoitan kuitenkin.Kyllä ottaa päähän nää aineiden syöjät.Täällä Turunkin suunnalla on muutamia jotka käyttää niitä koko ajan.Sitten ollaan facebookissa esittelemässä itseään ja luulevat kai että joku uskoo niitä.Tulokset nousee muutamassa kuukaudessa parikymmentä kiloa vaikka ennestään on jo aika paljon ykkösenä.Joukossa on jopa naisia jotka esim. vetää maasta enemmän kuin samanpainoinen salillakävijämies.Mutta ulkomuoto on kaukana naisesta.Mitähän niiden päässä liikkuu.Tämä juttuni alkoi siitä kun huomasin yhden pikkuliiton mainoksen netissä jossa ilmoitellaan MM-kisoista Tampereella joulukuun alussa.Jos haluatte nauraa niin menkää paikan päälle.
Napinsyöjät
salillakävijä
8237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
Ai se "liitto", no sellaisten olemassaolo pitäisi lailla kieltää. Tai siis sehän ei ole voimanoston lajiliitto ollenkaan. Ne "liitot" ja "nostajat" eivät noudata antidopingsopimuksia, jotka ovat eri urheilulajien lajiliitoille pakollisia.
SVNL on Suomen ainoa voimanoston lajiliitto, ja mielestäni heidän olisi aiheelista haastaa nuo lääkeporukat oikeuteen SM-nimikkeen väärinkäytöstä. Ennakkotapaus saataisiin kerralla ja loppuisi olemattomien "SM"-kisojen järjestäminen. Sama jos hiihdon "karpaasit" järjestäisivät omia d-testaamattomia varjo-SM-kisojaan, uskoisin hiihtoliiton pitävän kiinni SM-kisanimikkeen yksinoikeudesta Suomessa.
Joo mennään nauramaan niille, olen mukana.
Ai ne oli "MM"-kisat, no vielä paremmat naurut saadaan.
No menkää vaan. Joudutte maksamaan sisäänpääsymaksun. Ja jos menettekin, tuette samalla ammattilaisvoimanostoa.
V*tuttaako natua kun ei kehity ja rauta nouse.
Ei. Minä ainakin kehityn edelleen ja rauta nousee:) lisäksi voin pitää kuukauden tauon reeneistä ilman näkyviä muutoksia...;) niin ja rahaa menee vain pari sataa vuodessa.
Hohhoijaa, mitähän niiden päässä liikkuu, ketkä jaksavat ottaa ongelmia toisten harrastuksista...
Oiskohan huoli kanssaeläjien terveydestä. Aika paljon menee veronmaksajien rahaa terveydenhuoltoon.
Niin on se kummallista kun näiden hormoni-hirviöiden aiheuttamista ongelmista ei puhuta avoimesti. Pari esim:
-19-v mies. Penkki tulos paranee 30 % kuukaudessa kunnes päätyy sairaalan teholle sydämen vajaatoiminnan takia. HOito kulut yhteiskunnalle kymmeniä tuhansia euroja.
-eräs lihaskasvattaja meni hormoneissa pizzeriaan eikä saanut tarpeeksi nopeaa palvelu: Ampui kaikki paikalla olijat.