Hei,
Suomen Volkswagen-organisaatio tarjoaa kaikki mahdolliset valmistajan myöntämät takuunjälkeiset vapaaehtoiset vastaantulot korjauskustannuksiin auton omistajahistoriasta ja maahantuojasta huolimatta. Ainoa merkityksellinen seikka on auton huoltohistoria, sillä vapaaehtoiset vastaantulot Volkswagen-huollon asiakkaiden lisäetuja.
Tuotteen maahantuoja ja myyjäliike ovat kuluttjasuojalain mukaisesti virhevastuussa myymästään tuotteesta. Tässä tapauksessa emme ole kuitenkaan toimineet tuotteen maahantuojana ja näin ollen emme ole juridisessa vastuussa kyseisestä tuotteesta, vaikka olemme Volkswagenin virallinen edustaja Suomessa.
Valitettavasti emme voi tarjota tukea autonne korjauskustannuksiin.
Ystävällisin terveisin,
xxxxx xxxxxxx
Asiakaspalvelupäällikkö
VV-Auto Group Oy, asiakaspalvelu
Kannattaako tuoda TSI DSG ?
ehdottomasti
2
268
Vastaukset
- turhaa hommaa
Ei kukaan tuo noin halpoja autoja yksityisesti maahan. Hyöty on lähes mitätön.
- Aina löytyy
joku syy jonka perusteella ei tarvitse ottaa kantaa auton hajoamiseen. Tuontiautoon, varsinkin noihin TsiDsg-härpäkkeisiin kannattaa ostaa Saksasta takuu mikäli haluaa pienentää riskiä joka näyttää olevan kohtalaisen suuri.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mieleni harhailee sinussa
Uskon että tykkäät minusta. On vain yksi elämä. Silti jään paikoilleni ja odotan että jokin muuttuu. Menin palasiksi, ei215544- 531615
- 171080
- 68972
Mitä teet nainen
Jos saat tietää että mies on elänyt yksinäistä ja rauhallista elämää sinua kaivaten, ei ole ollut muiden naisten kanssa,53967Joko Martinalla uusi aviomies hakusessa
Onko jo Raya sovellukseen laitettu uusi vetoomus vetämään... ja mistähän maasta mahtaa olla seuraava sulhasehdokas. Suom145894- 48888
Mitä vastaisit
Jos kysyisin, että lähdettäisiinkö lenkille yhdessä? Vain sinä ja minä, kaksin? Miehelle56872Missä olitte kun oli teidän tähän saakka kaunein yhteinen hetki?
Me olimme rannalla erään kiven päällä❤️58838Pitkäaikaistyöttömyys Suomessa harvinaisen paha
Karut työttömyysluvut, korkein luku yli neljännesvuosisataan.107822