Kannattaako tuoda TSI DSG ?

ehdottomasti

Hei,

Suomen Volkswagen-organisaatio tarjoaa kaikki mahdolliset valmistajan myöntämät takuunjälkeiset vapaaehtoiset vastaantulot korjauskustannuksiin auton omistajahistoriasta ja maahantuojasta huolimatta. Ainoa merkityksellinen seikka on auton huoltohistoria, sillä vapaaehtoiset vastaantulot Volkswagen-huollon asiakkaiden lisäetuja.

Tuotteen maahantuoja ja myyjäliike ovat kuluttjasuojalain mukaisesti virhevastuussa myymästään tuotteesta. Tässä tapauksessa emme ole kuitenkaan toimineet tuotteen maahantuojana ja näin ollen emme ole juridisessa vastuussa kyseisestä tuotteesta, vaikka olemme Volkswagenin virallinen edustaja Suomessa.

Valitettavasti emme voi tarjota tukea autonne korjauskustannuksiin.


Ystävällisin terveisin,
xxxxx xxxxxxx
Asiakaspalvelupäällikkö
VV-Auto Group Oy, asiakaspalvelu

2

252

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • turhaa hommaa

      Ei kukaan tuo noin halpoja autoja yksityisesti maahan. Hyöty on lähes mitätön.

    • Aina löytyy

      joku syy jonka perusteella ei tarvitse ottaa kantaa auton hajoamiseen. Tuontiautoon, varsinkin noihin TsiDsg-härpäkkeisiin kannattaa ostaa Saksasta takuu mikäli haluaa pienentää riskiä joka näyttää olevan kohtalaisen suuri.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Taas syytöntä illlllkkaa rangaistiin

      Niin se vain paha saa palkkansa ja rääsyämiselle ja räkimiselle laskettiin hinta. Ottaisi nyt tuo onneton lusikan kauni
      Haapavesi
      82
      1299
    2. Vähemmän metsien hakkuita, enemmän sähköautoja

      Siinä ilmastopaneelin neuvot tiivistettynä kuinka Suomi saavuttaa ilmastotavoitteensa. https://yle.fi/a/74-20155596 "S
      Maailman menoa
      202
      1088
    3. Kadun transhoitoja - Suomalainen dokkari kertoo yhden ihmisen tarinan: "Miks oon ikinä..."

      Mielenkiintoinen dokkari tv:ssä. Sametti poistatti rintansa, kohtunsa ja munasarjansa ja eli vuosia miehenä. Pitkään pä
      Maailman menoa
      63
      1073
    4. Sun ajatttelu tuo vaan julmuutta mut kukaan muu nainen ei voi korvaa sua

      Mut sun ajattelu saa mut itsetuhoseks ja uhmaan lakiakin😭😭💀 Se väärinymmärryksen määrä on käsittämätöntä. Helpottais
      Ikävä
      12
      999
    5. Asunnottomuus lisääntyy

      Petteri Orpon hallituksen leikkaukset ihmisoikeusjärjestö Amnestyn syynissä. Jokaisella on oikeus omaan kotiin. Jopa työ
      Maailman menoa
      162
      997
    6. Sulle on tullut

      Viesti mesessä, tietääkseni. Olis ihan kiva saada vastauskin sulta, kaunis nainen😊 Mieheltä
      Ikävä
      103
      963
    7. Minä pyydän,

      jos yhtään minua haluat, näytä se jotenkin. Kosketa tai sano jotain joka rikkoo rajoja. Ota vaikka olematon roska hiuksi
      Ikävä
      68
      876
    8. Olen rakastunut sinuun mies edelleen

      Meidän yhteys on jossain ihan muualla kuin netissä, muistetaan se. Kaunista päivää sinulle 😍
      Ikävä
      119
      791
    9. Tiesin, että olet jotenkin paha ihminen

      Vaikka muuta osaat esittää.
      Ikävä
      77
      725
    10. Ihmeelliseltä pikkunaiselta....

      Jatkakaa vaikka tässä jos on jotain mitä joku haluaa että mä näen... En jaksa, eikä mua kiinnosta sitä jätti ketjua t
      Ikävä
      121
      724
    Aihe