Söin tänään kuollutta karibua

Jostain pohjoisesta kaadettu. Mustaa lihaa vähän sitkeätä. Mukana perunaa, puolukkahilloa ja pöytäjuomana Carilloa. Kyllä sillä nälkä lähti ja janokin. Tarjoilupaikka Pohjanhovi, Rovaniemi.
4<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 4

Vanhimmat

Juoma on ollut väärä ehdottomasti.
Gambinaa sen olla täytyy, pohjan poikien kuningasjuoma kiljun vaihtoehdoksi.

Äänestä
  • Onhan tuo juoman valintamoka myönnnettävä. Tähän vaikutti paikallisen kirkkoherran läsnäolo pöydässä. Hovimestari asian ratkaisi.

    Äänestä

kerran oon syöny pohjanhovissa. taisin syyä ranskikset ja tuorejuustovehmersalmen.

Äänestä

se onkin hyvin tärkeää varmistaa että eläin on todella kuollut ennen kuin alkaa syömään sitä ,.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


annos 49€ kirjoitti:

Jostain pohjoisesta kaadettu. Mustaa lihaa vähän sitkeätä. Mukana perunaa, puolukkahilloa ja pöytäjuomana Carilloa. Kyllä sillä nälkä lähti ja janokin. Tarjoilupaikka Pohjanhovi, Rovaniemi.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu