F-Securen ilmainen pilvipalvelu nimeltä Younited on tullut. Tällä päivämäärällä. Jäädäkseen. Se on suomalainen ja suomalaisilla palvelimilla toimiva, eikä se anna mitään tietoja käyttäjistään amerikkalaisille tiedusteluorganisaatioille kuten NSA:lle. Koskaan. Ottakaa käyttöön, ja suojelkaa tietonne jenkeiltä.
NSA:lta suojeleva YOUNITED on tullut!
Jouni-Ted
12148
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 12
Vanhimmat
Minulla on jo. Juuri näiden tietosuojajuttujen tai toivottavasti myös tekijänoikeuskysymysten takia.
Jo nimestä kalskahtaa maailmanherra United Nations. Nyt elämme kolmannen maailmansodan aikaa. Tässä sodassa valtaapitävät sotivat kansalaisia vastaan. Tiedonkeruu, valheet ja petokset, ihmisten siirtämiset kaupunkeihin, keskiluokan köyhdyttäminen sadoin eri toimin... Kaikki tämä on YK:n toimenpiteitä tehdä maapallosta kestävän kehityksen paikka.
USA:ssa ollaan jo toteuttamassa että 50% koko liittovaltiosta muutetaan luonnontilaan jonne ihminen ei saa mennä. Näiden ympärille tulee alueita joilla saa käydä, mutta hyödyntäminen on rajattua. Ihmiset saavat elää lopulla 25% maasta, tarkoin vakoilluissa ja hallinnoiduissa köyhissä asutuskeskuksissa.
Kerrostaloja joissa on kaupat ja baarit yms. alakerrassa. Tämä on suunnilleen ainoa minkä kestävä kehitys sallii. USA on jo luvannut että vuoteen 2050 mennessä vähennetään päästöt 80% ALLE vuoden 1990 -tason. Viimeksi näin vähän kulutettiin v. 1934, Suuren Laman aikoihin.
Katso dokkari joka kertoo minkälaiset maailman jumalaa leikkivät ihmiset tätä suunnittelevat ja nyt toteuttavat:
http://www.youtube.com/watch?v=2MQlIpJ2lmM
Kukahan tuonkin voi taata? Sitähän minäkin arvelin.
Sinne F-Securelle lähtee pian kaksi tummanpuhuvaa miestä. Esittävät tarjouksen josta ei kieltäydytä tai liiketoiminta käy vaikeaksi. Saattaa toki olla niinkin että tekniikka on jo kehittynyt niin pitkälle että kaikki mahdolliset salaukset puretaan lennossa suoraan kuitukaapeleista, ilman mitään firmojen antamia takaporttiavaimia.
Error, HTTP Status 500
Sorry, but we could not display the page /f-secure_younited/automated/action.jsp.
Jep. Toimii kuten kaikki suomalaisella osaamisella tehty :)
Kiitos, mutta ei kiitos. Pysyn google drivessä. Siihen on komentorivityökalut, joten voin salata tiedostot OMILLA avaimillani! Paljon turvallisempaa näin.
Sellaistahan se tahtoo olla, sutta ja sekundaa. http://justpaste.it/aarnionauraa
Microsoft on PETO joka syö meidät kaikki.
Heh heh, luotettavaa pilvipalvelua ei ole olemassakaan. Tyhmää yleensäkään laittaa pilveen yhtään mitään...
Tietenkin voit käyttää edelleen diskettejä, ei siinä mitään.
Pilvipalvelut on kuitenkin paljon kätevämpiä kun sama tieto on eri laitteiden välillä käytettävissä. Tietenkin yksityiset tiedot pitää salata, mutta niin pitää sinun diskettisikin, koska sen voi fyysisesti joku varastaa tai se voi vain kadota..
Google driveen alaslataus/ylöslataus salattuna ei vaadi kuin parin rivin bash-skriptin.
Niin, annetaan tietojamme muillekin vieraille ihmisille?
" eikä se anna mitään tietoja käyttäjistään amerikkalaisille tiedusteluorganisaatioille "
MIKÄ palvelin antaa ???
ei mikään palvelu anna, ne otetaan ! ! !
Aloituksen jutulle nauravat aidaanseipäätkin.