Teiden suolaus..

13162
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 13

Vanhimmat

Täytyy niihin lepuuttajapellen vaatimuksiin taas suostua.

Äänestä
  • He suolasivat ainoastaan jalkakäytävää

    Äänestä

Niin kelle se suola laitettiin ? Uskoisin niille jotka käyttävät julkisliikennettä. Me nastarengas käyttäjät emme tarvii suolaa eikä hiekkaa.

Äänestä

Eilen oli yks tappajarekka kaatuneena valtate 5:lla Juvalla!! Taas paperirullia kyydissä!! ONNEKSI ei ollut vastaantulijaa..

Äänestä
  • Ei se rekka ketään tapa. Asenne siellä ratin takana voi tappaakin.
    Miksi muuten liukkaalla tiellä varovasti ajavan henkilöauton taustapeilistä näkyy pelkkä Scanian maski. Miten siinä tilanteessa jarrutetaan / hidastetaan, jos edessä on ongelmia tieliikenteessä.

    Äänestä

  • rajoitinta vasten ? kirjoitti:

    Ei se rekka ketään tapa. Asenne siellä ratin takana voi tappaakin.
    Miksi muuten liukkaalla tiellä varovasti ajavan henkilöauton taustapeilistä näkyy pelkkä Scanian maski. Miten siinä tilanteessa jarrutetaan / hidastetaan, jos edessä on ongelmia tieliikenteessä.

    Jännä jääräpää jos ei vielä silloinkaan sytytä, että mitähän vois tehdä toisin...

    Äänestä

Suolapellet oikein monen auton voimin taas tuusulantiellä. Ainiin täällä ei ole vielä edes talvi. Ilmeisesti katsovat siitä taukotuvan poikakalenterista milloin pitää suolata.

Spedet suolaa sivutietkin joissa 30 rajoitus. Nää on varmaan niitä joilla lähtee se volvon neliveto kesälläkin hanskasta.... Vittu kun pitää olla turvallista.

Äänestä

On hieman eriasia ajaa rekalla kuin henkilöautolla,henkilöautolla pääsee mäenpäälle tyhjäkäynnillä mutta ehkä se rekka jotuu hieman voimaa siihen käyttämään.
Vois se hankilöautokin eestä karkuun mennä

Äänestä
  • Suolan levittäminen tielle on vakava ympäristörikos, eikä rikoksia saa tehdä edes työnantajan pyynnöstä, eli suola-autokuskit vaan käräjille, pohjavesien pilaajat.

    Jos autoilijat ei osaa ajaa muualla kun sulalla, olkoon ajamatta.

    Äänestä

ei sitä nyt liioitella ei sielä liikenteessä kukaan tyhjäkäynnillä aja .
toisekseen herra rekkamies voisi ennakoida ennen mäkeä jättäytymällä pikkaisen kauemmaksi henkilöautosta että saisi vauhtia ylämäkeen ,mutta taitaa olla herra rekkamiehen kaasuussa ,vain on of asento. ja voihan sitä harkita alan vaihtoo ,jos ei liikenteessä pärjää . .joillakin rekkamiehillä voi ruvetä viiraan päässä ,kun mietti näitä asioita siellä hytissä itsekseen .

Äänestä

hyvin sanottu ,että teiden suolauksella saadaan aikaan keinotekoinen loskakeli.
jos teitä ei suolattaisi autot olisivat puhtaampia .eikä olisi korroosiota niin paljoa kuin nyt. suolaamattomalla tiellä maisematkin ovat kauniita.

Äänestä

Onneksi näin pakkasilla ei voi suolata. Miksiköhän siitä huolimatta liikenne toimii?

Äänestä

Kommentoi aloitusta


suolainen kirjoitti:

Kohta se alkaa taas..

http://www.youtube.com/watch?v=V6rg2yrYTSo

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu