Persaukiset syövät viljelijän pöydässä,

Kulutta syö maajussin pöydässä tänään, huomenna ja ensi vuonna ja aina siihen saakka kun joku taho alkaa ajamaan maajussin etua. Jos halutaan etsiä röyhkeää henkilöä, niin ensimmäisenä tulee mieleen nämä ruokavarkaat, jotka ei maksa ruokaansa..
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Palkka samaksi kuin muillakin, 10-20 euroa tunnilta, plus lomat, kunnon eläkkeet, ilmaisen koulutuksen,lomaltapaluurahat, talvilomat, pekkaset, vapaat viikonloput, työterveyshuollon, vapaat juhlapyhät, rajasuojan kilpailulta, työttömyysturvan ja saikkua silloin tällöin muutaman päivän, voisi vaikka ajella jänistä..

Äänestä
  • vaatimus !

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maksamatta ! kirjoitti:

Kulutta syö maajussin pöydässä tänään, huomenna ja ensi vuonna ja aina siihen saakka kun joku taho alkaa ajamaan maajussin etua. Jos halutaan etsiä röyhkeää henkilöä, niin ensimmäisenä tulee mieleen nämä ruokavarkaat, jotka ei maksa ruokaansa..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu