http://www.oikeuttaelaimille.net/uutisia-ja-ajankohtaista/vaatemyyjien-luovuttava-angoravillasta
Sairasta rääkkäystä, lopettakaa angoravillan osto, ihmiset!!
Sairasta rääkkäystä, lopettakaa angoravillan osto, ihmiset!!
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 8 sääntöjenvastaista viestiä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 18
Vanhimmat
vihernarsistit hyökkävät taas väärän kohteen kimppuun,eihän tuotteessa mitään vikaa ole,menisivät sen sijaan rääkymään kiinaan eläinten kohtelusta.
http://www.petakillsanimals.com/
peta joka on tämän lavasteen taas hommannut lopettaa itse eläimiä insuliinilla joka ei ole mikään paras mahdollinen lopetuskeino.
Ei tuollaista kukaan lavasta. Valitettavaa, että meillä on pieni vainoharhaisten väkijoukko täälläkin. Voisi tulkita paranoiaksi. Eivät pode tervettä epäluuloa.
Hyvä esimerkki, että turkistarhoilla kaikki ovat muka terveitä eläimiä, vaikka jokaisella on jalat vääntyneet ja silmäsairaudet päälä.
Miten te epäilijät selviydytte arjesta, ettei vain joku salakuuntele, tai salaa kuvaa teitä?
ettekös te ole sitä mieltä että jokainen maa hoitaa omat asiansa?niin tällä palstalla on ainakin kerrottu.
niin se sinulla vain tuo oma ajatus pukkaa vääntymään siksi ainoaksi oikeaksi totuudeksi,koskaan ei ole käynyt mielessä että voitkin olla väärässä?
Boikotoin muutenkin kaikkia kiinalaisia tuotteita. Mokomilta eläinrääkkääjiltä ei tarvis ostaa mitään.
On tosiaan sairasta rääkkäystä.
Kaikkea se peta viitsiikin lavastaa. Voi kaniparkaa!
Mutta nythän angoratuotteet lienevät kohta tarjouksessa; mikäpä olisikaan lämpimämpi asuste, kuin angoravillainen kerrasto...
Hmmm...
nyt olisi esim suomalaisilla hyvä tilaisuus ryhtyä tuottamaan elinystävällistä angoravillaa. siis villa irroitetaan eläimestäkeritsemällä. Niin tia viedään sinne kiinaan saksia ja opetetaan niiden käyttö
Jälleen kerran paljon turhaa melua tyhjästä.
Katso esim.
http://www.liike4k.fi/medima-angora-tuotteet/
"angoravillan tuottajia valvotaan säännöllisesti, niin että tiedetään, että esimerkiksi karvaa ei ole nypitty vaan se on leikattu. Nypityn karvan erottaa leikatusta karvasta siitä, että nypityssä karvassa on joko osa tai koko talituppi mukana."
Ja jälleen kerran on vihernarsistit raivona ihan turhaan!
.
itse ne on syyn raivolleen luoneet.
onhan tuo tietysti taas yksi syy vaatia muita elämään haluamallaan tavalla
Ihan mielenkiinnosta kysyn vaikka itsekin varmasti tiedät vastauksen koska trollaat vain ihan huviksesi mutta mitä tuossa videossa sitten tapahtuu, jos kerran nyppimistä ei tapahdu?
Kyllähän jokainen sen tietää mikä meno Kiinassa on ja miten vaikea tuottajia on valvoa ja on hyvin naiivia yrittää väittää että väärinkäytöksiä ei tapahtuisi. Satunnaiset tarkastukset eivät paljoa eläimiä auta.
veikkaan että petan jäsen on itse pukilla ja nyhtää karvoja irti vihaamastaan eläimestä
Videolla rääkätään pahanpäiväisesti kaneja. Sitä siinä videolla tapahtuu. Senhän pitäisi näkyä selvästi jo vihernarsistinkin silmään.
Mutta sitä vihernarsisti-poloinen ei enää ymmärrä, että kaneja rääkkäävä(t) henkilö(t) (joiden kasvot eivät -yllätys, yllätys- taida näkyä kuvissa ollenkaan), ovat 100% petan asialla. Joko suoraan jäseniä itse, tai sitten ovat maksaneet jollekin poloiselle muutaman dollarin, että saavat kuvata kauheuksia.
Ja ties kuinka monta kanipoloista oli vielä erikseen nypitty karvattomiksi ja laitettu sitten häkkeihin paleltumaan, pelkästään petan kampanjan takia.
Hohhoijaa!
.
Mietipä nyt sitten ihan omilla aivoillasi, että miksi ihmeessä he ajaisivat tätä asiaa? Miten ihmeessä he hyötyisivät tästä? Kyllä maailmassa on ihan oikeastikin rääkättäviä eläimiä niin miksi ihmeessä heidän pitäisi alkaa keksimään päästä ja lavastamaan tällaista asiaa? Voi jessus sentään..
Peta on yritys joka ajaa eläinten oikeuksia, luuletko tosiaan että ihmiset jotka fanaattisesti puolustavat eläinten hyvinvointia edes lähtisivät tuohon juttuun mukaan vaikka asia olisikin niinkuin väität?
Kannattaisi pitää tuo trollauksen taso sellaisena että toinen keskustelija pystyisi edes jotenkin uskomaan että olet tosissasi, nyt meni vähän liian pitkälle.
Höpöhöpö!
Peta on hyvin tuottava liikeyritys, jonka tarkoitus on tuottaa runsaasti voittoa ja hyvinvointia pienelle johdon ydinryhmälle.
Söpöt kanit, jotka kiljuvat rumien petalaisten käsissä ovat omiaan järkyttämään eläinsuojeluaatteen höyrähdyttämiä rikkaita länsimaisia teinejä petan ja sen alajärjestöjen rahoittajiksi.
Eihän peta välitä sille toimitetuista löytöeläimistäkään tuon taivaallista, vaan lopettaa ne heti ja mahdollisimman halvalla. Jos niistä yrittäisi jotenkin paremmin huolehtia, se maksaisi aivan kamalasti rahaa...
Hyvä trolli :D
vihernarsististen vihajärjestöjen perimmäisenä tarkoituksenahan on saada kielletyksi kaikki ihmisten hoidossa olevat eläimet.
sen takia näitä lavastettuja videoita putkahtelee julkisuuteen aina silloin tällöin.
peta ei myöskään suojele hoteisiinsa joutuneita eläimiä vaan lopettaa niitä jatkuvasti milloin mitenkin,usein on puhuttu myös insuliinipistoksista...
kaksinaismoralistista asiasta tekee se että petan johtohahmolla itsellään on suuri tarve käyttää eläinkokein testattua insuliinia itseensä ja eikös nämä tahot juuri pyri kieltämään myös eläinkokeet eli mikä oikeus heillä itsellään on silloin hyötyä eläinkokeista elleivät salli muidenkaan niistä hyötyvän?
http://www.adressit.com/angoratuotteita_ei_kiitos
http://www.iltasanomat.fi/ulkomaat/art-1288625991156.html
Hienoa!!
keskeyttää ei tarkoita lopettamista,hienoa!