Hehheh... täytyy sanoa että välillä maittaa nauraa muillekin kuin uskiksille. Kuunnelkaas tätä:
"Amerikkalaisgeneetikko uskoo selvittäneen ihmiskunnan sikamaisen menneisyyden.
Eläinten risteytymiseen erikoistunut geneetikko, tohtori Eugene McCarthy amerikkalaisesta Georgian yliopistosta on kehittänyt teorian, jonka mukaan koko ihmiskunnan kantaisä oli karju, Daily Mail –lehti kertoi.
McCarthyn hypoteesin mukaan ihmiset saivat alkunsa naarasimpanssin ja sian parittelun seurauksena. Väitettään hän perustelee sillä, että vaikka ihmisissä ja simpansseissa on paljon samoja piirteitä, niin ihmisissä on myös piirteitä, joita ei esiinny millään muilla kädellisillä.
"Vastaus on Sus scrofa"
Ihmisiä ja simpanssia erottaa toisistaan muun muassa ihmisten paksu ihonalainen rasvakerros, karvaton iho, vaaleanväriset silmät, ulkoneva nenä ja kookkaat silmäripset.
- Missä eläimessä ovat nämä kaikki piirteet? Vastaus on Sus scrofa, eli sika, McCarthy järkeili Daily Mailin mukaan."
Buhahhahahah....
Ihminen syntyi simpanssin ja sian pariteltua
18
198
Vastaukset 18
- De Moni
ilmeistä evo-oppia...
- Throwback
Päinvastoin. Menee samaan sarjaan kretujen kanssa.
- 5+6
Throwback kirjoitti:
Päinvastoin. Menee samaan sarjaan kretujen kanssa.
Evo-oppi on kretujen tuotosta, sillä ei ole mitään tekemistä evoluution tai evoluutioteorian kanssa.
- kinkunpuolikas
Tuota olen jo epäillytkin, etenkin näin pikkujoulun aikaan!
- ateismi = 0
Siis se jymyuutinen ei pidäkkään paikkaansa, että ateismi sai alkunsa kamelin perseestä vaan taustana onkin sitten simpanssi ja röhvainaja. Mitähän tiede seuraavaksi saa selville?
- ??????
Tunnustat siis sen, että ihminen on ateisti syntyessään.
- pysyykin 0
?????? kirjoitti:
Tunnustat siis sen, että ihminen on ateisti syntyessään.
No ainakin nämä punapersepaviaanista tai kamelista syntyneet sitten luulevat olevansa. Tiedemiehethän sitä pajuköyttä syöttävät, meikäläinen vain saa lukea noita uutisia. Se on taas henkilökohtainen asia, mitä pitää totena ja mitä ei.
Ateismi on ja - Hanuristiinnaulittu
pysyykin 0 kirjoitti:
No ainakin nämä punapersepaviaanista tai kamelista syntyneet sitten luulevat olevansa. Tiedemiehethän sitä pajuköyttä syöttävät, meikäläinen vain saa lukea noita uutisia. Se on taas henkilökohtainen asia, mitä pitää totena ja mitä ei.
Ateismi on jaJos ymmärtäisit, mitä itse kirjoitat, näkisit, että ateismi=0 nimimerkillä totesit ateismin olevan peräisin simpanssin ja sian risteytyksestä. Ei kuten aikaisemmin olet luullut, kamelin perseestä. Näinollen uskot, että ihminen on ateisti syntyessään.
Tiedän, että tämä on sinulle ylivoimainen asia ymmärrettäväksi, olet todistanut pohjattoman typeryytesi ennenkin.
Tuo tutkija on aivan oikeasti tuota mieltä.
http://phys.org/news/2013-07-chimp-pig-hybrid-humans.html- Apo-Calypso
Ihmetyttää hieman tuon "tutkijan" pätevyys. Simpanssin diploidi kromosomimäärä on 48 (ihmisen 46) ja sian 38. Edellyttää melkomoista ihmettä!
- No tulipa mieleen
Ihminen pystyy ainakin syömään kuin sika, kaikkea paskaa. Apina ei näillä eväillä pysyisi hengissä. :)
- 3+7
Tjaah. Eikäs sitä luotukaan tomusta ja kylkiluusta?
- Kylkiluukusetus
Ei se on valhe.
- viisas uskova
Tässä tulee esille ateistien "viisaus".
Tutkija on varnaankin ateisti?
Uskova ei voisi noin tyeprää jutella.''viisas uskova''
Et sinä.
''Tässä tulee esille ateistien "viisaus".
Ei oikeastaan, jos olisit rehellinen, huomaisit, että useimmat ateistit naureskelevat tohtorin väitteelle. Mutta, koska olet epärehellinen, lausuit ensimmäisen lauseesi tuollaisena.
''Tutkija on varnaankin ateisti?
Mistä niin päättelet?
''Uskova ei voisi noin tyeprää jutella.''
Juurihan sinäkin teit sen.
Mahtaa ukko takoa mainetta tiedepiireissä. :D
Tarvineeko tämä alla olevaa parempaa vastausta:
http://observationdeck.io9.com/no-humans-are-not-chimp-pig-hybrids-1474029809
" tohtori Eugene McCarthy"
Tuo juttu onkin oikein hyvä syy, miksi tiede ei ole auktoriteettiuskoa.- Kaikki tiedämme
Jep sillä McCarthyn PhD geneticsillä voi pyyhkiä persettä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Taas uusi PS:n rasismiKOHU!
Nyt Mauri Peltokangas on taas huuliaan lepattanut. Suomen rasistisin puolue - PS! https://www.iltalehti.fi/politiikka/a5971273- 81957
Jarruton, viritetty ja kilvetön mopo
Ajo-oikeudeton ja uppiniskainen kuski. Tuloksena vääntynyt aita, rusinaksi muuttunut mopo ja pari pipiä.294731Naisten liian suuret vaatimukset?
Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta159716Olen henkisesti väsynyt. Takki tyhjä.
Olen joutunut elämään yksin liian kauan. Työttömänä ja somepaskaa. Työpaikoilla joudun kiusatuksi. En enää tiedä, mitä206684- 58673
Onnittelut taktiikan vaihdoksesta mies!
Esität nykyisin varattua, ettei naiset jää roikkumaan , mutta sinä saat haluamasi. Oletpa sinä hieno mies. 👏🏻 Osasin o175651Katotaan miten jaksat tätä
Olen valmis pelaamaan tätä seuraavat 10v. Voit kysyä tutuilta miten olen erittäin kärsivällinen.88600Peräti 12 000 ihmisen toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin!
Peräti 12 000 ihmisen (useimmat nuoria miehiä) toimeentulo leikattiin puoleen kun eivät ilmoittautuneet työkkäriiin! ht203559Tiedätkö mitä mies
Sinulla ei ole kaikki kunnossa päänupissa! Älä pilaa sitä, mitä sinulla on oikeassa elämässä. Tämä ei ole mitään rakkaut21521