Siis missä tamperelaiset voivat vilkuttaa paitsi poliittiseille faneilleen, myös dänille tai patelle (Mustajärvi)? Mielestäni juuri Sorsapuistossa, jonne talvipuutarhan lasit ovat.
Jos mellakkahevosen kivekset roikkuvat juuri kohdalla, niin voipi korjata asianomainen näköetäisyydelle. Kansa voi käyttää Sorsapuiston yleisvessaa ja 300 poliisia voi käyttää Tampere-talon vessoja - tai vaippoja. Miten tiedotus yleensä pelaa näissä juhlissa ?
Jos mellakkahevosen kivekset roikkuvat juuri kohdalla, niin voipi korjata asianomainen näköetäisyydelle. Kansa voi käyttää Sorsapuiston yleisvessaa ja 300 poliisia voi käyttää Tampere-talon vessoja - tai vaippoja. Miten tiedotus yleensä pelaa näissä juhlissa ?
Vastaukset 8
Vanhimmat
Viinikanojan vedenpuhdistamolla on varjojuhlat rahvaalle. Mahtavasta 14" matkatelkusta näytetään suoraa lähetystä kilometrin päästä. Hernesoppaa ja mustaa tarjotaan.. Kolmen tähden lasolin joudut itse kustantaan. Siitä vaan joukkoon erittäin tummaan!!! (osa on tummunut jo päivällä)
mUTTA jos mie halluun nähä dännin ja paten, sekä tampesterilainen ei ikänä nää Jennyä, jos ei nyt. Onko paljon pyydetty, jos pääsisi vilkuttamaan presidenttiparille. Sen tiedän, että tampesterilaiset ovat niin jämptiä porukkaa, että minkäänlaisia järjestyshäiriöitä tai häslinkiä ei synny. Poliisihepatkin ovat ihan turhaan. Tullaan niin lähelle lintupuistoa, ku piästään.
>>> Tuollainen henkilöpalvonta ei ole tervettä.. :( Kilauta nyrkillä niitä hevosen killuttimia, niin saat riittävästi ohjelmaa loppu illaksi ja Jehhhnyt ja muut julkimot unohtuu nopeast.i mielestä.
Kalevan Helmeen menee osa ja loput Hervannan ja Tesoman räkälöihin edustamaan valkoista rotua.
Runsasta väenpaljoutta ja uusia jäseniä odotetaan myös teekkariporukoiden pidoissa.
http://hok-members.blogspot.fi/
-Onk's Kalevan Helmessä muita kuin muutama helmi?
Kysymys kuuluu: Milloin 6.12 Jenny vilkuttaa faneilleen Tampereella ? Sitten olemme tyytyväisiä ( bileet alkakoon !!!)
Haukion adjutanttina toimii suursuomalainen ajattelija ja historioitsija Sepe SS Lehto.
Tästä kai johtunee, että JH tervehtinee fanejaan kunten SSSL oheisessa kuvassa.
http://2.bp.blogspot.com/_zWkDNlnJLiI/SRc079SJxpI/AAAAAAAAAEQ/o1rqEj5gxEI/s400/tervehdys eduskunnassa.jpg
Ei Tanjakaan kauaa jaksanut katsella Salea, joten on meillä presidentti. Kanerva jälleen kiinni jostain seksuaalisesta häirinnästä, sairasta tuo kokoomuksen porukka. Kaikesta huolimatta kaikille pirkanmaalaisille hyvää itsenäisyyspäivää.
Katainen täräytti eilen, että suomalaiset rauhanturvaajat tai ammattisotilaiksi niitä kohta voidaan kutsua, lähtevät kuulemma johtamaan tappelua ja sotimista muille EU-maille mailmalle. Toivottavasti nyt edustkunta pistää topin tuolle NATO-haihattelulle. Itsenäisyys on kallis asia, osin verellä lunastettu. Kunnioitetaan sitä.