YLE: Suomen pojat propagandaa

Mitä Suomen poikia? 2700 Virolaista pakeni Suomeen saksalaisten ja neuvostoliittolaisten kutsuntoja ja työpalvelua.
Oikeita VAPAAEHTOiSIA olivat hurrit joita oli Suomen rintamilla 10 500 ja niitä ei kukaan pakottanut lähtemään.
Onko se nyt noin saatanan vaikeeta olla ruotsalaiselle kiitollinen?
262
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Suomalainen osaa olla selkäänpuukottava rotta

Äänestä

Ruotsalainen on Suomen selän takana Venäjää vakoileva rotta. Vapaaehtoisuuskin perustui pelkästään siihen etteivät uskaltaneet ottaa Venäjää rajanaapurikseen.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Vittumitäpaskaa kirjoitti:

Mitä Suomen poikia? 2700 Virolaista pakeni Suomeen saksalaisten ja neuvostoliittolaisten kutsuntoja ja työpalvelua.
Oikeita VAPAAEHTOiSIA olivat hurrit joita oli Suomen rintamilla 10 500 ja niitä ei kukaan pakottanut lähtemään.
Onko se nyt noin saatanan vaikeeta olla ruotsalaiselle kiitollinen?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu