Minä puhun sinulle, joka kuuntelet.
Minä puhun sinulle, joka aavistat suuremman valon olemassaolon.
Minä puhun sinulle, joka kiellät itseäsi voimakkaamman tahdonvoiman.
Sillä mitään ei tapahdu ilman omaa tahtoasi.
Mikään ei ole olemassa ilman toivoa.
Ei ole rakkautta, ilman luopumista.
Jos jaksat lukea sanani, teet minut iloiseksi ja annan tähtieni loistaa unessasi, sillä sinun elämäsi on unta, aikaa ei ole.
Minä olen se tuuli, joka pörröttää Sinun tukkaasi. Olen aurinko, joka lämmittää ruumistasi.
Olen sade, joka tanssii kasvoillasi. Olen kukkien tuoksu ilmassa ja kukat, jotka lähettävät tuoksuaan ilmaan. Minä olen ilma joka kantaa niiden tuoksun Sinulle.
Olen Sinun ensimmäinen ajatuksesi ja viimeisen loppu.
Olen se idea, joka on saanut aikaan suurenmoisen hetkesi.
Olen se tunne, joka on saanut aikaan suurenmoisen rakkauden tekosi.
Olen osa Sinua, joka kaipaa sitä tunnetta aina uudelleen.
Olen sanonut Sinulle monen monta kertaa: Olen kaikki ja tulen kaikeksi.
Ei ole mitään, mitä en ole ja kaikki minkä tarvitsen kokea, sen koen Teidän kauttanne.
Olen täydellisesti kaikki, siksi en tarvitse, vaadi tai halua yhtään mitään. Tästä muodosta tulen siksi, joksi te minut teette.
On niitä, jotka haluavat tehdä minusta kiivaan Jumalan, mutta kuka voi olla kiivas, kun on kaikki?
On niitä, jotka tahtovat tehdä minusta vihan Jumalan, mutta mitä syytä minulla on olla vihainen, kun kukaan ei voi minua vahingoittaa?
On niitä, jotka tahtovat tehdä minusta koston Jumalan, mutta kenelle minä kostaisin, kun kaikki mikä on, on minua?
Miksi rankaisisin itseäni oman itseni luomisesta? Tai jos ihmisen on pakko ajatella meidät erillisinä, miksi loisin ihmisen, antaisin ihmiselle vallan luoda ja vapauden valita mitä ihminen haluaa luoda ja kokea ja sitten rankaisisin ihmistä kun ihmiset ovat tehneet "väärän" valinnan?
Minä sanon teille, en tekisi sellaista, koska totuudessa on teidän vapautenne Jumalan tyranniasta.
Todellisuudessa ei ole mitään tyranniaa, muualla kuin mielikuvituksessanne ja kirkoissanne.
Muistathan nämä sanani ja kerrothan ne aina uudelleen ja uudelleen sopivan tilaisuuden tullen "oikeauskoisille tiennäyttäjille"?
Voit tulla kotiin milloin haluat. Voimme olla yhdessä, milloin vain haluat.
Ykseytemme on täydellinen myös elämänunessasi. Tunnet minut tuulen henkäyksenä kasvoillasi, tai sirkan sirityksenä säihkyvän kesätaivaan alla.
Näet minut sateenkaaren kirjona taivaalla. Olen Sinulle leiskuvan iltaruskon viimeinen säde ja leiskuvan elämän viimeinen henkäys.
Olen jokaisena hetkenä kanssasi. Aina, aikojen loppuun asti. Meidän ykseytemme on täydellinen.
On aina ollut ja on aina oleva.
Siksi sinä ja minä olemme yhtä, nyt ja ikuisesti.
Anna päiviesi ja öittesi heijastaa korkeinta ajatustasi. Tee elämästäsi tämän totuuden todistus.
Anna nykyhetken täyttyä ainutlaatuisesta onnesta, kun ilmestyn ja koen kauttasi.
Tee se ilmaisemalla ikuinen rakkautesi. Ole pyyteetön rakkaimpiasi kohtaan ja niitä kohtaan, joiden elämää kosketat.
Olet heille valo pimeydessä.
Olet heille valon tuoja.
Sitä sinä olet.
Sinulle
Isä
3
145
Vastaukset
Kiitos :)
Hieno aloitus, ei mitään lisäämisen tarvetta, sanottu ytimekkäästi kaikki oleellinen.
- olen minä
Kiitos kiitos kiitos. Sanat ei riitä kiittämään sitä mitä sydän tuntee kun lukee tuota.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin2578870IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3076176Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?661320Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61277- 1091091
Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.75923Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut60847Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin43758MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk310680Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus23666