PIENI NEUVO KOKKARIHALLITUKSELLE

Ennenkuin olette suomesta tekemässä maailman sossua,ottakaa
kartta käteen,jotta hahmotatte kuinka pieni maa suomi todellisuudessa
on,ja mikä sen resussit ovat ottaa vastaan ulkomaalaisia sossuelättejä.

Tällä yritän vaan herätellä niitä,joilta todellisuus on karannut käsistä
1463
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 14

Vanhimmat

Sinulta lienee todellisuus karannut käsistä, jos jotenkin yhdistät kokoomuksen tuollaiseen asiaan.

Kokoomus on mukana kompromissihallituksessa, jossa kokoomuslaiset ministerit ovat vähemmistönä ja vihervasemmistolaiset ministerit enemmistössä.

Nykyinen hallitus on muodostettu sen takia, koska Timo Soini luikki raukkana rintamakarkurina oppositioon, ja antoi mieluummin vallan vihervasemmistolle.

Äänestä
  • Kysymys on kokoomuksen ylläpitämästä BISNEKSESTÄ, ääliö! Tottakai viherhörhöt häärivät siinä mielellään mukana, mutta kokoomushörhöt ovat pääosassa!

    Äänestä

  • Tosi on. kirjoitti:

    Kysymys on kokoomuksen ylläpitämästä BISNEKSESTÄ, ääliö! Tottakai viherhörhöt häärivät siinä mielellään mukana, mutta kokoomushörhöt ovat pääosassa!

    Mikäs bisnes se kokoomukselle muka olisi, jos Suomi toimisi maailman sosiaalitoimistona? Voisitko hieman avata tuota ajatuksenjuoksuasi?

    Itse en ainakaan tiedä ketään kokoomuksen edustajaa tai kokoomuksen äänestäjää, joka kannattaisi Suomen toimimista maailman sosiaalitoimistona.

    Sen sijaan tiedän useita sdp:n, vihreiden ja vasemmistoliiton edustajaa, joiden mielestä Suomen pitäisi olla maailman sosiaalitoimisto. Ja näiden puolueiden ministereitä on yhdessä eniten hallituksessa.

    ÄÄLIÖ!

    Äänestä

"Nykyinen hallitus on muodostettu sen takia, koska Timo Soini luikki raukkana rintamakarkurina oppositioon, ja antoi mieluummin vallan vihervasemmistolle."

Koko intternetsistä ei löydy virkettä joka pitäisi enemmän paikkansa kuin tuo.

Äänestä

Toisaalta koko hallitushan kiireellä kasattiin perussuomalaisten pelossa.

ja en varmasti kovin väärässä ole väittäessäni,että ne jotka tähän mukaan
lähti,tulee tuntemaan sen äänestäjien menettämisenä.

Soini vaan näki ennalta,mihin kelkkaan ei kannata lähteä.

Totuushan on se,että suomea on nykyään viety alas,ja juuri
tämän hallituksen aikana,
sille ei oikein puolustuspuheita löydy.
Oppositiosta taitaa löytyä seuraava hallitus

Äänestä
  • no minkälainen luulet sen seuraavan 'kelkan' olevan.... vaikka olisi persuvetoinen, niinkuin luultavasti onkin, niin silti on kyyti kylmempää kuin nykyisin.... silloin ne tosi leikkaukset vasta tehdään, joka toisin luulee pettää itseään. Mutta mikäpä siinä itsepetoksessa on ollessa, persuilta kaikki hyvä tulee elämäntapatyöttömille. ...niin ei ehkä ole vaikka äänestäjistä suuri osa niitä onkin.

    Äänestä

  • "Soini vaan näki ennalta,mihin kelkkaan ei kannata lähteä"

    Juuri noin käpykaartilaiset (=rintamakarkurit) ajattelivat, kun lähtivät sotaa pakoon ja antoivat muiden suomalaisten sotia neukkuja vastaan.

    Sotaan menneet miehet (nykyiset sotaveteraanit) eivät ajatelleet vain omaa etuaan, vaan maansa etua. Siinä Soinilla olisi opettelemista. (Tarviiko sitä aina vain omaa kannatusta miettiä, niin kuin Soini tekee?)

    Äänestä

  • "Soini vaan näki ennalta,mihin kelkkaan ei kannata lähteä."

    Ei, vaan loppumetreillä Soini ulosti housuunsa ja käänsi takkinsa.

    Äänestä

eiköhän se luulo karise kun sossutuet puolitetaan... luuserit

Äänestä
  • Mikäs äidin pikku homo se siellä vinkuu? Et ole itsekään tainnut tehdä päivääkään oikeita töitä?

    Äänestä

Seuraava hallitus joutuu siivoamaan tämän kokoomusjohtoisen hallituksen paskaläjän. Ei muuta kerkeä, sitten syytetäänkin sitä hallitusta tämän hallituksen ääliöhommista.
Se joka ajattelee muutoin on myös yhtä idiootti kuin tämä nykyinen hallituskin, PISTE!

Äänestä

Oikeastaan suurin osa erittäin naurettavia kommentteja,lukuunottamatta
tosi on. ihmistä,joka mielipiteiltään on aika paljon samassa linjassa
itseni kanssa.
Te ääliöt,jotka puolustelette nykyistä,olette selitteliöitä,joiden perustelut
viittaavat valehteluun,sekä siihen korruption valtaamaan maahan,jota suomi
nykyään on.
Todellakin toivon,ettei suomen kansa ole niin tyhmää,että teidän
suomentuhoaajien tarinoita paremmasta tulevaisuudesta uskovat.
Mulla vaan on se paha tapa,että tilttaan suoraan mitä ajattelen.

Suosittelen samaa myös palstamme teeskenteliölle,jotka
eivät näe suomen kuraantuvan

Äänestä
  • Soini luikki pas-kat housuissa pakoon hallitusvastuuta. Jos muut puolueet eivät olisi muodostaneet hallitusta, niin missä jamassa Suomi olisi, kun ei olisi ketään ottamassa vastuuta ja tekemässä päätöksiä?

    Taitaisi olla elo täällä yhtä mellakointia vain koko ajan ilman toimivaa hallitusta ja kontrollia?

    Äänestä

Ainakun kokkarit vallassa olevat,on kriisi tai taantuma.

MITEN HELVETILLÄ SE SELITTYY,kuin kapitalistisellä
isekkyydellä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


waler kirjoitti:

Ennenkuin olette suomesta tekemässä maailman sossua,ottakaa
kartta käteen,jotta hahmotatte kuinka pieni maa suomi todellisuudessa
on,ja mikä sen resussit ovat ottaa vastaan ulkomaalaisia sossuelättejä.

Tällä yritän vaan herätellä niitä,joilta todellisuus on karannut käsistä

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu