http://www.timeslive.co.za/local/2013/12/10/mandela-in-hell-westboro-baptist-church
huorintekijä?
En ole nähtävästi ainoa joka näin epäilee....
huorintekijä?
En ole nähtävästi ainoa joka näin epäilee....
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 19
Vanhimmat
Westoboro Baptis Churchin ja Fred Phelpsin mielestä kaikki ovat huorintekijöitä ja homoja paitsi he itse.
Lössistä on tullut vitsi jopa USA:ssa.
Westboron baptisteihin voi aina luottaa! Kuoli kuka tahansa julkkis, aina sataa tulikiveä. Se jengi ei petä koskaan. :D
http://www.timeslive.co.za/local/2013/12/10/mandela-in-hell-westboro-baptist-church
Web of Trus
huorintekijä?
En ole nähtävästi ainoa joka näin epäilee....
###################################
Olipa järkyttävää puhetta, ja iljettävän näköinen mies, hänestä kuvastui viha ja pahuus, eikä ihmekään kun tuomitsee Mandelan helvettiin hänen avioliittojen perusteella, muitakin oli tuomittu helvettiin,
Ghandi, John Lennon, Cory Montieth, Lou Reed, Mathew Shepherd, Steve Jobs, Whitney Houston,
ja artikkelissa sanottiin että vain siksi kun eivät uskoneet kuten baptistikirkon opetukset.
Karmeita moralisoijia, ja lakihenkisiä, muistuttaa helluntailaisten opetusta!
...jaa... itse en uskalla naida uudelleen...kun en tiedä onko nuoruuden ex-avovaimo Jumalan silmissä mun vaimo vai ei... joten eivät ole ainoita nuo wbc tyypit, jotka ottavat tosissaan nämä Raamatun uudelleen naimisen tuomiot...
Etkö tunne Phelpsin porukkaa. Helluntalaiset on heihin verrattuna vaahtokarkkeja.
Phelpsin mielestä Jumala vihaa kaikkia.
Kommentissasi epäilet Mandelaa aloituksen mukaan joksikin huoripukiksi, ja sitten samaan hengenvetoon alat haukkumaan aloittajaa, vai miten se nyt sitten sulla meneekään???
Joka hylkää vaimonsa MUUN kuin HUORINTEON vuoksi, tekee huorin. Ainoa hyväksyttävä syy eroon (syytön jos haluaa erota)on puolison tekemä aviorikos(huorinteko). Syytön osapuoli ei ole sidottu uskottomaan puolisoonsa, joka on mitätöinyt avioliiton. Syyllinen ei voi mennä uuteen liittoon(tekee huorin), mutta syytön kyllä.
Mandelasta en tiedä, mitä on tehnyt, en kommentoi hänen tekemisistään.
hyvä tietää... tosin pitäisikö mun nyt olla vahingoniloinen kun tiedän hylkääjäni elävän synnissä? ja itse olen vapaa uuteen liittoon... tosin olen niin rikki revitty ettei musta enää löydy tunteita naisia kohtaan...muita kuin isällisiä.
Täällä on Westboro Baptist Churchin lista maailman maista joita Jumala vihaa:
http://www.godhatesamerica.com/
Afghanistan
Albania
Algeria
America
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Argentina
Armenia
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Brazil
British Virgin Islands
Brunei
Bulgaria
Burkina Faso
Burma
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Colombia
Comoros
Congo (Brazzaville)
Congo (Kinshasa)
Costa Rica
Cote D'Ivoire
Croatia
Cuba
Czech Republic
Cyprus
Denmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
East Timor
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Ethiopia
Fiji
Finland
France
Gabon
Gambia
Gaza Strip
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Honduras
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Isle of Man
Israel
Italy
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
Kosovo
Kyrgyzstan
Kuwait
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macau
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Mali
Malta
Mauritania
Mauritius
Mexico
Micronesia (Federated States of)
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Morocco
Mozambique
Namibia
Nepal
Netherlands
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Northern Mariana Islands
North Korea
Norway
Oman
Pakistan
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar
Republic of Maldives
Romania
Russia
Rwanda
Saint Kitts and Nevis
Samoa
San Marino
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
South Korea
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Swaziland
Sweden
Switzerland
Syria
Tanzania
Taiwan
Tajikistan
Thailand
Togo
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Tuvalu
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
Uruguay
U.S. Virgin Islands
Uzbekistan
Vanuatu
Vatican City
Venezuela
Vietnam
Western Sahara
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Jokaisen kohdalla on myös perustelut. Tässä Suomi:
http://www.godhatestheworld.com/finland/index.html
Finlandkin on listassa mukana.
H Y V Ä ! ! ! ! !
Nehän aikoivat tulla tänne protestoimaan Suomen presidentinvaaleja silloin kun Tarja Halonen oli ehdolla. Pitivät hirveää messua setalaisesta naisesta. Ilmeisesti Suojelupoliisi esti sen porukan plakaatteineen lentämästä tänne.
Olen telkkarista katsonut joskus ohjelman heistä ja heidän johtajansa oli aivan naurettava. Mies ei tuntenut Raamattua ollenkaan, ei osannut vastata toimittajan kysymyksiin, vaan suuttumalla yritti peittää täydellistä tietämättömyyttään ja sivistymättömyyttään.
Ajattelin tuolloin, että vain tällaiseen Syvän Joen porukkaan voi tuollainen äijä mennä täydestä. Hehän oikein rakastavat puhua rivoja, tietenkin tuomiten! Plakaatit täynnä huo'ria ja homoja. Miettivätköhän he koskaan todellisia uskonasioita kun seurakunnan mieli askartelee ainoastaan seksuaaliperverssioissa?
.
olisin pettynyt ellei olisi.
HYVÄ!
Eläimetkin harrastaa seksiä, ne eivät pääse taivaaseen, kukaan ei pääse taivaaseen kun taivasta ei ole.
Järkyttävää minkälaisia fanaatikkoja!!Tuollaiset ovat jo hengenvaarallisia yhteiskunnalle.
mutta en mennyt lukemaan sivustoa, koska tällainen viesti tuli esille, kun klikkasin:
Käyttäjien luokitusten perusteella tällä sivustolla on huono maine. Sivuston (http://www.godhatesamerica.com/) sisältö saattaa olla loukkaavaa tai tietoturvan kannalta haitallista.
Näkisitpä sen dokumentin heistä.
Sitten on vielä eräs toinenkin dokumentti, nimeä en muista ja mikä lahko, kuitenkin joku helluntailaisuuteen kuuluva pentecostal-pulju. Tästä tuli vuosia sitten myöhäisillassa ohjelma, muist. parissa kolmessa osassakin. Karmeaa.
Ensinnäkin kyseessä olivat fanaatikot, sekä täysin suljettu joukko. He hallitsivan toisiaan ilkeyksillä, käskyttivät "profetioilla". Heidän johtajansa pyrkivät ajamaan "Pyhää Henkeä" jo aivan pikkulapsiin, alle kouluikäisiin. Ukko puristi päästä ja käski lapsen puhua kielillä. Lapsen henkinen persoona murrettiin täysin ja hajonneena hän alkoi "puhua kielillä" eli mies murskasi hänen henkensä. Se koko sairas jengi huusi ilosta vierellä ja "ylisti Jeesusta".
Suomessa jos tuollaisesta jää kiinni, saa monta vuotta vankeutta. Kyseessähän oli uskonlahkon harjoittama joukkopedofilian muoto. Mutta heidän uhrinsa eivät tätä tietenkään tajunneet ja USA:n lainsäädäntö sallii kaiken tällaisen "vapauden".
USA on Suuri Saa'tana. Tässä muslimit ovat oikeassa.
.
Westboro Babtist Church tekee itse syntiä, kun tuomitsee. Ja niin tekee moni muukin Kristitty.
1. "Älkää tuomitko, ettei teitä tuomittaisi;
2. sillä millä tuomiolla te tuomitsette, sillä teidät tuomitaan; ja millä mitalla te mittaatte, sillä teille mitataan.
3. Kuinka näet rikan, joka on veljesi silmässä, mutta et huomaa malkaa omassa silmässäsi?
4. Taikka kuinka saatat sanoa veljellesi: 'Annas, minä otan rikan silmästäsi', ja katso, malka on omassa silmässäsi?
5. Sinä ulkokullattu, ota ensin malka omasta silmästäsi, ja sitten sinä näet ottaa rikan veljesi silmästä.
Ne on pelkkiä hulluja. En heitä edes uskovaisiksi kutsuisi. Seksuaalisesti ja muutoinkin elämälle estoisia peräkammarin asukkeja ja siksi täynnä vihaa.
Olen usein todennut uskonnosta, se on lähellä mielisairautta niin sekavaa heidän puheet on.
Uskontoa on monenlaista. Ihan sama jos tuomitsisit "politiikan" vain siksi että on fanaattisia puolueita ja joitain hulluja kannattajia.
Uskontoa on monenlaista ja itse uskonsuuntakin saattaa olla hullu. Sitten voi kuitenkin olla uskonsuunnan taholta jokseenkin tervehenkinen joukko, mutta jotkut yksilöt käyttävät sitä väärin. Menevät sekaisin, eivät pysy tervejärkisessä opissa.