Hei! Muistimpas juuri tällaisen asian kun otin perjantaina 6.12 yöllä e-pillerin (yasmin) niin puoli tuntia tämän jälkeen oksensin ja eihän se tietenkään ole kerennyt imeytyä. Jatkoin normaalisti pillereiden ottoa kunnes tähään muistin tuon asian. Seksiä olen harrastanut viimeksi 29pv. Keskiviikkona on liuskan viimeinen pilleri niin jatkanko liuskan normaalisti loppuun ja annan kuukautisten tulla vai?
Auttakaa tietämätöntä!
Auttakaa tietämätöntä!
Vastaukset 4
Vanhimmat
Siis huomenna viimenen pilleri liuskasta?? Mitä hyötyisit siittä et jättäisit yhden pillerin syömättä?Mitäpä virheitä siin yhden pillerin ottamisesta vois sattuu?Mee vaan normaalisti, et oo seksiäkään harrastanut ton jälkeen niin tuskin siinä ongelmaa?
Pitäisin tauon ja käyttäisin kumia niin, että seuraavasta liuskasta on otettu 7 pilleriä.
Tottakai voit jatkaa myös seuraavan liuskan ilman taukoa.
No ajattelin tosiaan että syön tuon viimeisen pillerin ja annan menkkojen tulla niin kuin pistäis ja jatkan normaalisti seuraavaan liuskaan.
Aattelit ihan oikein :) Don´t worry