Avioehto kannattaa tehdä, vaikka erota ei koskaan ole aikomustakaan.
Avioehto kannattaa tehdä
4
173
Vastaukset
- eihyy
Tuolla keinolla varmistaa sen, että kukaan ei mene kanssasi naimisiin ikinä. Jos nainen huomaa, että ei hyödy sinusta mitään eron tullessa,niin aina löytyy sellainen josta hyötyy.
- mek
Selllainen avioejto että vain yhteisessä omistuksessa oleva omaisuus kuluu avioeoikeuden piiriin ja aina kannattaa perinnöt ja vaikka lottovoiton voittaa niin ei erossa tartte maksella siitä tasinko toiselle niin hyvä tulee.
Avioehto on. Jätettiin samalla käynnillä maistraattiin, kun vihilläkin käytiin.
Täysin yhteinen päätös, minä naisena sitä ehdotin :-)
Eikä ole aikomustakaan erota (noh, ainahan niitä huonoja päiviä tulee).
Yhdessä on oltu 16 vuotta.Niin, ja lapsia ei ole, joten sen lisäksi, että mahdollinen tuleva leski perii puolisonsa, niin se on kirjattu myös avioehtoon, että ei koske kuolematapauksissa.
Ettei ole sitten sukulaisilla sanomista, ja perintöön yrittämistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1651586
- 104921
- 75743
- 51635
Koillis motor
Kyllä on mennyt palvelu alas ku lehmänhäntä, sovitut asiat ja luvatut soitot pitää hoitaa eikä tehä oharia, täysin tumpa16605ABC: n kahvilan uusi nimi matkimalla
Kahvia ja virvokkeita myytiin aikoinaan ÄKKI-VANNIN KAHVILASSA Haapavedellä ja paikalliset sanoivat sitä haussia "Tuhann40537Tehdäänkö tänään toiveista totta?
Poikkea tänä illasta siinä lähellä ja annetaan silmien puhua ja sen jälkeen puhu sinä lopulta mitä ajattelet..45498Kylillä ei ole näkynyt? Missä luuraat nainen?
Olisit soittanut mulle nainen. Oltais voitu nähdä vaikka laavulla. Miksi pelkäät minua? Eihän siinä ole mitään järkeä. m158486Rydman sivuutti mutupohjalta asiantuntija-arviot tutkimusrahoitusta myönnettäessä
Onko Rydman sopiva tai kykenevä toimimaan ministerinä? Ei ole. Ministerit ovat joutuneet puhuteltaviksi vähemmästäkin;187426- 26419