Olen 12v tyttö. Kaikilla koulumme kuudesluokkalaisilla on ykkösluokalta koulukummi. Koulukummini viihtyy seurassani ja sovimme että tekisimme jotain koulun jälkeen yhdessä. Mitä siis keksiä tekemistä muuta kuin läksyjen tekeminen?
Mitä tekemistä 7v tytön kanssa? ;)
7
357
Vastaukset
- huolehtiva kutonen
Myös joululahjaideoita voi laittaa :) katson sitten mitä annan
- miesasdfkjafölkfjasö
Ei kai sitä mitään tyhjää kummempaa tekemistä tarvitse. Käyt jossain vähän kävelyllä tai viivyt koulun keinuilla vähän aikaa ennen kotiinpaluuta. Tai mitä vaan. Et sinä kuitenkaan pikkukakaran seurassa kovin pitkään viihdy! Eikä sekään jaksa varmaan kauan pysyä paikallaan.
- lumikk1
Moikka,
Näin talvella, jos on lunta, voisitte lähteä yhdessä luistelemaan, laskemaan pulkalla, tekemään lumilinnoja tai vaikka hiihtämään. Kirjastossa käynti voisi olla myös kivaa. Onko koulussanne iltapäiväkerhoja tai jotain muuta toimintaa? Sellaiseenhan voisitte mennä myös yhdessä. Jos teitä olisi isompi porukkaa (esimerkiksi muita luokkakavereitasi ja heidän kummioppilaitaan) voisitte kehitellä joitain yhdessä pelattavia ulkopelejä, kuten hippaa, jalkapalloa tms. Leikkikää, pelatkaa, askarrelkaa, laulakaa tanssikaa ja hassutelkaa. se ekaluokkalainen katsoo susta mallia, mitä voi tehdä ja millasta on olla iso (: Pitäkää yhdessä hauskaa.
Voitte myös pohtia millasta on olla koulussa ja milalset asiat on sille pienelle vaikeita, ehkä uusia ja pelottaviakin. Sulla on kokemusta koulussa olemisesta ja siitä mitä kaikkea on tulossa, oot paras ihminen kertomaan sille niistä asioista joista me tylsät aikuiset ei tiedetä yhtään mitään ;)- hilperiinah
Oletpas todella ihana tyttö kun noin vastuullisesti otat ekaluokkalaisesta huolehtimisen. Mitä tekisit esim samanikäisen pikkusiskon kanssa?
- Poika 12
Moi
Oon 12 v poika Satakunnasta päin et ootko vailla poikaystävää? - tepe
Taitelkaa origameja:
http://origamit.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http3165005Miksei Björn Wahlroos jaa rahaa köyhille?
Esimerkiksi Nordean tiloissa? Vai tuovatko ne köyhät hiekkaa marmorilattioille ja siksi ei pysty mursunviiksi pystyyn k1403442Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1613189Vassarit kummittelee pääni sisällä joulunakin
Hetki sitten alkoi punakapina. Joulupäivään mennessä ollaan jo Lindtmanin nuoruusvuosien näytelmäkerhossa. Tapaninpäivän22084Jouluksi miettimistä: kuka tai mikä valmistaa rahan?
Nyt kun on ollut vääntöä rahasta ja eritoten sen vähyydestä, niin olisi syytä uida rahan alkulähteille, eli mistä se syn371649Julkinen sektori on elänyt aivan liian leveästi yli varojensa!
Viimeisen 15 vuoden aikana julkisen puolen palkat ovat nousseet n. 40%, kun taas yksitysellä sektorilla vain n. 20%. En2501408Yksikään persu ei ole saanut Nobelin palkintoa
Kertoo paljon persujen älyn puutteesta. Demareista mm. Ahtisaari on kyseisen palkinnon saanut.401377- 481311
Onko 65-vuotias liian vanha lähtemään rintamalle?
Suomessa reserviläisikä nousee ensi vuoden alusta 65 ikävuoteen. Jatkossa asevelvollinen kuuluu reserviin sen vuoden lop3541251Miten antaa merkki hyvin eri ikäiselle miehelle, että kertoisi toiveensa ja ajatuksensa?
Olen pitkään pitänyt miehestä, joka myös varmasti minusta. Hän ei tosin kerro ihastumisesta, eli voi hyvin olla, että tu811224