Olen 12v tyttö. Kaikilla koulumme kuudesluokkalaisilla on ykkösluokalta koulukummi. Koulukummini viihtyy seurassani ja sovimme että tekisimme jotain koulun jälkeen yhdessä. Mitä siis keksiä tekemistä muuta kuin läksyjen tekeminen?
Mitä tekemistä 7v tytön kanssa? ;)
7
316
Vastaukset
- huolehtiva kutonen
Myös joululahjaideoita voi laittaa :) katson sitten mitä annan
- miesasdfkjafölkfjasö
Ei kai sitä mitään tyhjää kummempaa tekemistä tarvitse. Käyt jossain vähän kävelyllä tai viivyt koulun keinuilla vähän aikaa ennen kotiinpaluuta. Tai mitä vaan. Et sinä kuitenkaan pikkukakaran seurassa kovin pitkään viihdy! Eikä sekään jaksa varmaan kauan pysyä paikallaan.
- lumikk1
Moikka,
Näin talvella, jos on lunta, voisitte lähteä yhdessä luistelemaan, laskemaan pulkalla, tekemään lumilinnoja tai vaikka hiihtämään. Kirjastossa käynti voisi olla myös kivaa. Onko koulussanne iltapäiväkerhoja tai jotain muuta toimintaa? Sellaiseenhan voisitte mennä myös yhdessä. Jos teitä olisi isompi porukkaa (esimerkiksi muita luokkakavereitasi ja heidän kummioppilaitaan) voisitte kehitellä joitain yhdessä pelattavia ulkopelejä, kuten hippaa, jalkapalloa tms. Leikkikää, pelatkaa, askarrelkaa, laulakaa tanssikaa ja hassutelkaa. se ekaluokkalainen katsoo susta mallia, mitä voi tehdä ja millasta on olla iso (: Pitäkää yhdessä hauskaa.
Voitte myös pohtia millasta on olla koulussa ja milalset asiat on sille pienelle vaikeita, ehkä uusia ja pelottaviakin. Sulla on kokemusta koulussa olemisesta ja siitä mitä kaikkea on tulossa, oot paras ihminen kertomaan sille niistä asioista joista me tylsät aikuiset ei tiedetä yhtään mitään ;)- hilperiinah
Oletpas todella ihana tyttö kun noin vastuullisesti otat ekaluokkalaisesta huolehtimisen. Mitä tekisit esim samanikäisen pikkusiskon kanssa?
- Poika 12
Moi
Oon 12 v poika Satakunnasta päin et ootko vailla poikaystävää? - tepe
Taitelkaa origameja:
http://origamit.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Oletko kertonut jo muille tunteistasi?
Ystävillesi esimerkiksi? Minä en ole vielä kertonut kenellekään tästä meidän jutusta.854980- 983068
- 432916
- 1992422
ROTAT VALTAAVAT ALUEITA
Asukkaat nyt loukkuja tekemään ja kiireellä, jätehuolto kuntoon, jätteet niille kuuluville paikoille, huomioikaa yrittäj302160- 1331979
- 1781580
Miten minusta tuntuu että kaikki tietää sun tunteista mua kohtaan
Paitsi suoraan minä itse, vai mitä hlvettiä täällä tapahtuu ja miksi ihmiset susta kyselee minulta 🤔❤️161511Alavuden sairaala
Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan51449- 171355