Saako mies mennä kaverin kanssa syömään?

ihmiset sucks

Olenko vain vainoharhainen vai onko tosiaan niin, että kun kaksi hyvin pukeutunutta miestä menee yhdessä kahville tai syömään, heitä epäillään homoiksi?

Mistä tämä homojen joka puolella näkeminen oikein johtuu? Tuntuu, että ihmisillä on koko ajan joku epävireinen homoradar tekemässä arvauksia.

On jotenkin todella surullista, että miesten välistä veljeyttä on alettu pitämään homoiluna. Se on kuitenkin ehkä yksi aidoimmista ystävyyden muodoista, joka kestää paljon pahemmat karikot kuin mikään parisuhde.

Ja entäs homot sitten. Ei kaksi homoakaan välttämättä ole pariskunta. Tai mies ja nainen. Heti tehdään oletus, että pariskuntahan se siinä on. No, ei välttämättä.

Tämä yhteiskunta on jotenkin niin tarkertunut parisuhteisiin ja seksuaalisen kanssakäymiseen, että sitä nähdään kaikessa mahdollisessa.

Se jos joku on sovinismia!

1

178

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • eletään ihmisen eläm

      Olet oikeassa. Ihmiset kärsivät yksinäisyydestä ja aitoja ihmisuhteita ei monella ole. Joka paikassa nähdään erotiikkaa ja seksiä. Älä jää moista miettimään: ihmisellä pitää olla ja saa olla myös ystävyyssuhteita joihin ei liity mitään seksiä. On kyllä sairasta jos kaksi miestä syö yhdessä, on lenkillä tai kaksi naista yhdessä ja heistä ajatellaan, että siinä on pariskunta. Myös mies ja nainen voi olla yhdessä syömässä ja olla kavereita vain.
      Pojat, siitä vain: syömään ja parantamaan maailmaan ja omaa mieltä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenet naiselle

      Harmittaa ettei ehkä nähdä enää koskaan. Näillä mennään sitten.
      Ikävä
      38
      2635
    2. Ei sua enään tunnista

      Kun olet vanhentunut ja lihonut.
      Ikävä
      51
      2411
    3. Oletko pitkävihainen ja onko sinulla " huono muisti muisti "?

      Mitä asioita et unohda tai anna anteeksi ? Mitä asioita voit " unohtaa" tai unohtaa? Vastaa koskien kaivattuasi tai yle
      Ikävä
      49
      2202
    4. Kokoomus haluaa leikata vielä lisää sosiaaliturvasta

      Kokoomuksen Sanni-Granhn Laasonen pyytänyt KELA:aa selvittämään mistä leikataan vähäosaisilta vielä lisää sosiaaliturvas
      Maailman menoa
      334
      1923
    5. Mitä tapahtuu

      Syksyllä?
      Ikävä
      133
      1646
    6. Kaikesta muusta

      Mulla on hyvä fiilis. Mä selviän tästä ja sit musta tulee parempi ihminenkin. Ainut, mitä mun pitää nyt välttää on se ko
      Ikävä
      16
      1505
    7. Ikävöin sua

      Sä vaan pyörit mun mielessä, en saa sua unohdettua. Tilanteesta tekee vaikean sen kun molemmat ollaan varattuja ja tilan
      Ikävä
      7
      1338
    8. Neljä kuukautta vankeutta, kenelle?

      Kuka tuomittiin ehdottomaan neljän kuukauden vankeustuomioon ja korvauksiin?
      Suomussalmi
      10
      1187
    9. Olet huippunainen

      Ja onneksi tiedät sen itsekin.
      Ikävä
      42
      1106
    10. Oho! Esko Eerikäinen joutuu palaamaan "kalakukkokaupunkiin" - Tämä syy ei jätä kylmäksi!

      Esko Eerikäinen on kyllä monessa mukana ja uskaltaa heittäytyä. Hatun nosto siitä! Eerikäinen palasi “kalakukkokaupunkii
      Kotimaiset julkkisjuorut
      66
      1076
    Aihe