OLLILAN OHJEISTAJAT! OLKAA HYVÄ!

Late Lapista.

15

151

    Vastaukset 15

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • VelkaOnRahaUusOrjuus

      Joko operaattori firma myytiin ulkomaille , jalostettavaksi .

      • Tosi on

        Eduskuntakin on ihan pihalla todellisuudesta, kun uskovat ettei tuo sateliittiseurannasta saa selville jokaisen liikumisia ihan reaaliajassa.
        Kaikkista tiedonliikkeistä jää jälki ja se voidaan purkaa käyttöönsopivalla ohjelmalla ihan milloin vain. Orwelliläinen Suomi on tulossa.


      • Late Lapista.
        Tosi on kirjoitti:

        Eduskuntakin on ihan pihalla todellisuudesta, kun uskovat ettei tuo sateliittiseurannasta saa selville jokaisen liikumisia ihan reaaliajassa.
        Kaikkista tiedonliikkeistä jää jälki ja se voidaan purkaa käyttöönsopivalla ohjelmalla ihan milloin vain. Orwelliläinen Suomi on tulossa.

        http://www.google.fi/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&frm=1&source=web&cd=2&cad=rja&ved=0CDsQFjAB&url=http://www.taloussanomat.fi/autot/2013/10/15/1030-e-auto-jorma-ollila-kertoi-gps-pompelin-hinnan/201314312/304&ei=Ss-zUqvcEYas4ATTyICACQ&usg=AFQjCNEDWGZOock_DGv4GZtb3z_iz7RRsQ

        Aina takapenkillä kuskin ohjaamassa autossa istunut pelle ei ymmärrä autoilusta höhkäsen pöläystä! Miljardikin on tuolle pellelle PIKKU RAHA! Näin menettää raha merkityksensä niille jotka ovat eläneet aina toisten työstä!

        Late Lapista. SSSS Ry!


      • Tosi on kirjoitti:

        Eduskuntakin on ihan pihalla todellisuudesta, kun uskovat ettei tuo sateliittiseurannasta saa selville jokaisen liikumisia ihan reaaliajassa.
        Kaikkista tiedonliikkeistä jää jälki ja se voidaan purkaa käyttöönsopivalla ohjelmalla ihan milloin vain. Orwelliläinen Suomi on tulossa.

        Ehdotan, että järjestelmä otetaan kahden vuoden koekäyttöön ensin kansanedustajille, ministereille ja presidentille. Ovathan he muutenkin etuoikeutettuja. Ai niin, ja tietysti Ollilalle!


    • waler

      Itse aion hankkia häiveooppelin,jos tuo menee läpi,tilaan Saksasta.

      Se on tutkassa ja satelliiteissa täysin näkymätön,kuten minäkin.

      Tai muutan Ruotsiin,jossa poliitikot ovat viisaampia

      • maan alle hups

        Tee niinkuin maan tunnetuin maamyyrä, kaivata tunneleita


    • Tosi on

      Tuon ajotallentimen voisi rakakentaa myös sellaiseksi, että sen tiedot purettaisiin vain katsastuksen yhteydessä. Ei olisi reaaliaikaista sijainti tietoa urkitavissa näille kansan kontrolloijille. Onhan tiedossa jo suunilleen mitä ajetaan vuodessa ja ennakko maksut sen mukaan ja tasauslasku luennan jälkeen.

    • se riittää

      Polttoainevero on jo keksitty aikoja sitten ei tarvi muuta seurantaa, minä käytän Jenkki-satellitteja Lapissa kun olen hillasuolla tai patikoimassa.

    • Tosi on

      Taas kansaa houkutellaan tuolla muka autojen hintojen alennuksella hyväksymään tämä " Iso Veli valvoo " systeemi jonka autoilijat maksavat sentilleen.
      Jos muitatte miten EU:n liityttäessä piti käydä ostipa auton " Sodankylästä tai Marbellasta hinta olisi ollut sama. Että silleen meitä huijataan aina.

    • Korruptio jyllää

      Vasuri Kyllönen on järjestelemässä Suomen suurinta työläisten rahojen kavallusta monikansallisille miljönääreille.

      • Late Lapista.

        Ollilahan kyllöselle on tehnyt piirustukset, ja ollila osaa junailla rahamme ulkomaalaisille eFlopeille!


        Late Lapista. SSSS Ry!


    • Antikok.

      Kulliolli pitäisi istuttaa sähkötuoliin.

    • ...............

      Köyhät pois edestä aina tukkeena eliitin autot ei pääse nopeesti eteenpäin tulee ruuhkia.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Tässä ovat Elämäni biisi vieraat lauantai 19.9. - Yksi vieras on kohuttu TTK-juontajaehdokas

      Elämäni biisi vieraslista on harvinaisen mielenkiintoinen lauantaina. Mukana myös kohuttu TTK-juontajaehdokas, josta ei
      Tv-sarjat
      20
      1324
    2. Mies joka on oikeasti kiinnostunut

      Ja näkee sut pitkäaikaisena kumppanina, siirtää vaikka vuoria selvittääkseen asiat eikä ota pienintäkään riskiä menettää
      Ikävä
      133
      1221
    3. 64
      1220
    4. Mikä sun salaisuus on,kun näytät niin nuorelta..

      Vaikka oot jo noin vanha!?
      Ikävä
      108
      1195
    5. Kunnanhallitus

      Miten käy täällä vuosia tuomioita jakaneelle valittajalle, hovioikeus hylännyt kaikki syytteet.
      Puolanka
      67
      1039
    6. Onko nyt kaikki asiat käyty läpi?

      Mun mielestä on👍
      Ikävä
      109
      989
    7. Rauha, sopiiko

      Ei häiritä enää toisiamme. Annetaan molemmille rauha unohtaa, pyydän tätä todella. Kiitos. Miehelle.
      Ikävä
      94
      947
    8. Miesten (epä)viehättävyydestä kysymys

      Mieltä askarruttava asia, liki dilemma. Palstallahan jotkut miesoletetut usein toteavat, että kaikki naiset tavoittelev
      Sinkut
      182
      913
    9. MiltäKaivattusi

      Näyttää? !
      Ikävä
      43
      824
    10. Minkä kappaleen

      haluaisit soivan, kun astellaan alttarille?
      Ikävä
      80
      821
    11. Ei siitä pääse yli, eikä ympäri!

      Pakko se on myöntää ja tunnustaa. Olisin halunnut p*nna sinua sydämeni kyllyydestä. Itseäni vanhemmalle naiselle
      Ikävä
      66
      781
    12. Myönnetään, tunnen lämpimiä tunteita kohtaasi

      Vaikutat tosin liian hyvältä ollaksesi totta. Komeita miehiä on maailma pullollaan mutta sinussa on jotain.....
      Ikävä
      50
      676
    13. Vieläkö tykkäät

      Minusta niin paljon että olisit valmis?
      Ikävä
      43
      656
    14. Tykkäätkö minusta

      Mies vai et? -nainen
      Ikävä
      58
      653
    15. Mitä meidän välillämme

      On käynyt näiden vuosien aikana?
      Ikävä
      70
      636
    16. Olit hyödytön.

      Mulle hyödytön..
      Ikävä
      98
      628
    17. Humppila korvasi johtajia tekoälyllä

      https://yle.fi/a/74-20215155 Humppilassa on lakkautettu teknisen ja hallintojohtajan virat. Säästöä tuli hetkessä 150
      Maailman menoa
      87
      608
    18. Perhoseni (miehelle)

      Miksi et usko, että mun rakkaus sinuun on aitoa ja vilpitöntä? Tai että se oli jo silloin? Miksi ajattelet, ettet ole r
      Ikävä
      121
      570
    19. Olen tavattavissa

      tänään klo 17-02 siinä ravintolassa. Tulethan sinäkin?
      Ikävä
      52
      554
    20. Kumpi tästä nyt

      Teki niin vaikeaa?
      Ikävä
      60
      544
    Aihe