Sini Sabotagen musiikillinen tausta

en usko korviani vie

Onko hänellä minkäänlaisia musiikinopintoja takanaan? Käsitin, että hänet olisi joskus pongattu ns. tanssijattararen hommista, hyvän ulkonäön takia musiikkiviihdemarkkinoille, koska tilausta olisi ollut suomalaiselle, kauniille räppäritytölle ja sellaisia ei sitten ollut tarjon.

Jos ura on pelkkää strippausta, seksikästä pukeutumista ja huumausaineiden käyttöä siinä määrin, että henkilö ei edes itse muistanut aineita käyttäneensä kun ohjelman tuottaja oli sitä kysynyt, niin mietin vaan millaisen "idolin" SIni Sabotage itsessään antaa nuorille tytöille.

Jussi69 tuomaristossa sanoi Mitralle, että "muista, että musiikibisnes on raakaa peliä". Osuvasti sanottu. Musiikkibisneksellä kun ei välttämättä ole mitään tekemistä musiikin kanssa, siis välttämättä.

Tuossa katselin jälkikäteen Sinin pianonsoittoa. Hänen sormituksensa olivat "omituiset ja käden asennosta näki, että ainakaan pianonsoiton opetusta hän ei ole saanut. Jopa peruskoululaisille annetaan nykyisin opetusta jonkin soittimen alkeissa. Ja uskallan sanoa, ettei yksikään nuotti mennyt kohdalleen hänen lyhyessä laulusoolossaan ennen kammottavaa hyppy-ja huuto-osiotaan.

Olin takuuvarma siitä, että hän strippaa esityksensä lopuksi. Onneksi ei sentään. Idols on kuitenkin perheohjelma ja ohjaaja huomioi tämän asian Jussi69:n esityksen yhteydessä kiitettävästi.

Jussi69 ja Lauri Ylönen järjestivät omalla tavallaan omanlaisensa shown ja siihen en pysty ottamaan kantaa, mutta Idols-finalisteista Mitra oli erinomainen. Ei lavakarismassaan aivan edellisvuoden voittajan tasoa, mutta laulutaidollisesti sanoisin kyllä. Joseph oli ihan ok valinta toiseksi finalistiksi, koska valitettavasti yleistaso tänä vuonna oli matalin kautta aikain ja Mitra oli ainoa mahdollinen voittaja, joten kilpailua tänä vuonna ei syntynyt, mutta ihan hyvä show,,, paitsi... Sabotage, joka nimensä mukaisesti sabotoi esiintymisellään finaalin.

1

245

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • kkffffffff

      Tuohon kirjoitukseen ei ole juurikaan lisäämistä. Siinä kiteytyi paljon asiaa Idolsista.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kysymys muille miehille

      Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss
      Ikävä
      87
      5926
    2. Kohta katson sun kuvaasi

      ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa
      Ikävä
      24
      3537
    3. VOI TÄTÄ ILON

      JA ONNEN PÄIVÄÄ 😂
      Tuusniemi
      160
      2059
    4. Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan

      Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a
      Maailman menoa
      228
      1987
    5. Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi

      jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?
      Ikävä
      174
      1751
    6. Martinan bisnekset rajusti tappiolla

      Seiska 28.7: nousukiito katkesi, yritykset C-luokkaa.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      284
      1503
    7. Voiko olla, onko se tosiaan niin että

      Kumpikin rakastetaan toisiamme. Nyt pitää sukeltaa pakastimeen ❤️🥵
      Ikävä
      57
      1031
    8. Tiedätkö mitä kaivattusi harrastaa?

      Minä en tiedä.
      Ikävä
      67
      1021
    9. Metsa Man Extra kanava toimii hyvin

      ja sieltä voipi kahta vanhoja vitejoita pahimpaan puutteeseen. Peukalot ylös.
      Tuusniemi
      21
      1000
    10. Mitkä yleiset huonot tavat ihmisillä ärsyttävät sinua ?

      Aloitukseen saa vapaasti purkaa tuntojaan. Itseäni hiukan kiusaa, kun saman talon asukkaat eivät vastaa tervehdykseen.
      80 plus
      109
      937
    Aihe