Puhallusratsiassa karkkia suussa !!!!!

http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/20131223034620784_v0.shtml

Jännä testi ja lukemia tulee.
Erityisen jännää on myös se että poliisi kertoo tuolla videolla, että jopa siitä tulee mittariin numeroita jos on pessyt tuulilasia hetkeä aiemmin. Mitäs muslimimme nyt tekevät, eli muuttuuko tuulilasin pesu kielletyksi kun alkoholi on kamala asia ja vastaan tulevat muslimikuskit tunnistaa läpinäkymättömästä tuulilasista.
Entä saako taksikuski pestä tuulilasin jos kyydissä on muslimi?
Elämä menee mielenkiintoiseksi kun säännöt ovat järjettömiä.
685
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Itsellä kerran käskivät sammuttamaan savukkeen. En tietenkään suostunut, koska omassa autossa saan vapaasti polttaa. Poliisi perusteli että alkometri voi siitäkin antaa väärän lukeman. Käskin hommata paremmat laitteet mutta puhalsin kuitenkin nollat. Eli se tupakka alkometri on täysi myytti, johon poliisi näyttää itsekin uskovan. Ei ole poliisille tainnut kukaan kertoa, että kaikki mitä netissä lukee, ei ole totta..

Äänestä
  • Periaatteessa on mahdollista, että savu antaa väärän tuloksen, sillä mikäli mittarin kenno kykenee hapettamaan sen palamattomia osia, niin ne näyttävät alkoholilta.
    Mittarihan toimii katalyyttikennolla ja alkoholi palavana aineena näkyy hapettumisena kennossa.
    Pitäisi kuitenkin testata näkyykö tuo ilmiö koskaan todellisuudessa.

    Äänestä

Viinakarkeilla pelleilijät pitäis ottaa heti kiinni ja viedä verikokeisiin.

Muutama viikko ilman korttia tuloksia odotellessa tekee koomikolle hyvää ja opettaa suhtautumaan asioihin tietyllä vakavuudella.

Äänestä
  • Suomessa saa ajaa puolen promillen rajaan saakka. Jos mittari karkista värähtää, poliisin velvollisuus on puhalluttaa hetken kuluttua uudelleen. En ole ymmärtänyt suomalaisten fanaattista suhtautumista alkoholiin. Vielä vähemmän karkkeihin..
    Rajana tuo 0.5 on aika korkea, monessa maassa on 0,2.

    Äänestä

  • Mitä komiikkaa liittyy siihen että on syönyt karamellin????
    Pitääkö karkinsyönti ajoittaa siten ettei ratsiaa ole edessä??
    Tai lasinpesu lopettaa sen varalta että mutkan takana onkin puhallutus???

    Oikeasti se menee niin, että puhallutus otetaan kohta uudelleen ja tilapäinen väärä lukema poistuu.

    Äänestä

Ambulanssia saa ajaa humalassakin ellei ole selvää kuskia.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Täysraitis kirjoitti:

http://www.iltalehti.fi/iltvuutiset/20131223034620784_v0.shtml

Jännä testi ja lukemia tulee.
Erityisen jännää on myös se että poliisi kertoo tuolla videolla, että jopa siitä tulee mittariin numeroita jos on pessyt tuulilasia hetkeä aiemmin. Mitäs muslimimme nyt tekevät, eli muuttuuko tuulilasin pesu kielletyksi kun alkoholi on kamala asia ja vastaan tulevat muslimikuskit tunnistaa läpinäkymättömästä tuulilasista.
Entä saako taksikuski pestä tuulilasin jos kyydissä on muslimi?
Elämä menee mielenkiintoiseksi kun säännöt ovat järjettömiä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu