Vaadimme Ruotsia Valloittamaan Suomen!

Suomi mätänee kotimaisten kusipäiden ja wannabee-hallitsijoiden otteessa. Kaikkien kanslaisten pitäisi toimia voimallisesti jotta Ruotsi ottaisi kokonaan tämän maan haltuunsa, ja saataisin edes jotakin ihmisoikeuksia ja töitä mm. vanhuksille ja työttömille nuorillemme.
17113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 17

Vanhimmat

ihan vapaaehtoisestikin, ja alkaa työskentelemään siellä...

Äänestä
  • Voisitko kirjoittaa jotakin parempaa kuin irrelevantteja itsestäänselvyyksiä?

    Äänestä

  • Kiitos etukäteen. kirjoitti:

    Voisitko kirjoittaa jotakin parempaa kuin irrelevantteja itsestäänselvyyksiä?

    Häh? Voisitko itse?

    Äänestä

Tämähän on siinä mielessä mielenkiintoista, että juuri päinvastainen tilanne olisi suotavaa. Suomen armeijan tulisi suorittaa "poliisioperaatio" Ruotsissa maahanmuuttajaongelman ratkaisemiseksi (heti oman vastaavan ongelmamme ratkaistuaan). En lähde nyt yksityiskohtiin, koska olen kännissä terästetyn jouluglögin jäljiltä, mutta suunnitelmat on kaikki päässä. Ja ne toteutuu joskus vuonna 2030 kun olen puhunut itseni tämän maan johtoon.

t: demagogi

Äänestä
  • Minä ajattelin heittäytyä selälleni, nostaa raajat koukkuun ja näytellä kuollutta, kun hetki koittaa.

    Äänestä

  • Ja vi behöver Finska Hakkapelita soldat,Jawohl.

    Äänestä

"ja saataisin edes jotakin ihmisoikeuksia ja töitä mm. vanhuksille ja työttömille nuorillemme. "

No kas kun et vaadi töitä alle 12v lapsille.

Äänestä

Ei ole väliä kunhan vain joku miehittäisi ja suojelisi meitä Kataisen ja kumppaneiden mielivaltaiselta sorrolta. Miehittäjä näet joutuu noudattamaan kansainvälisiä sopimuksia miehitysalueen siviilien suojelemista. Paitsi tietysti Yhdysvallat ja Israel, joiden ei tarvitse noudattaa mitään ihmisoikeuksia.

Äänestä
  • Miksi aina joku muu miksei suomaliset itse tee mitään?Ainostaan itsenäinen valtio on tarpeeksi voimakas vastuksaakseen kansainvälistä kapitalismia.

    Äänestä

  • Waffen kirjoitti:

    Miksi aina joku muu miksei suomaliset itse tee mitään?Ainostaan itsenäinen valtio on tarpeeksi voimakas vastuksaakseen kansainvälistä kapitalismia.

    Suomalaiset ovat nöyristelevää ja kyyristelevää orjakansaa. Ei sellainen pysty itse puolustautumaan sortajaa vastaan.

    Äänestä

Ei kiitos, en halua homolandiaan. Mieluummin toivon Venäjän valloittavan Suomen. Siellä vielä korkea moraali.

Äänestä
  • KommariPersu muuttaa ihan vapaaehtoisesti. En ymmärrä miten kukaan voi sitä pask*maata ihailla?? Yhtä 'hyvä' paikka asua kuin Somalia, Iran, Afganistan. Kongo yms roskavaltiot.

    Äänestä

  • Ryss*landiaan voit kirjoitti:

    KommariPersu muuttaa ihan vapaaehtoisesti. En ymmärrä miten kukaan voi sitä pask*maata ihailla?? Yhtä 'hyvä' paikka asua kuin Somalia, Iran, Afganistan. Kongo yms roskavaltiot.

    Aika vapaa maahan tuo on asua. Ei ole joka helvetin asiasta turhia direktiivejä. Ja viimeisiä maita, joissa perinteinen moraali on arvossaan. Kieli vain on hiukan liian vaikea oppia..

    Äänestä

  • Ryss*landiaan voit kirjoitti:

    KommariPersu muuttaa ihan vapaaehtoisesti. En ymmärrä miten kukaan voi sitä pask*maata ihailla?? Yhtä 'hyvä' paikka asua kuin Somalia, Iran, Afganistan. Kongo yms roskavaltiot.

    Ainakin Peru on paljon Suomea edellä mitä tulee pienyrittjäyyden tukemiseen. Samoin oli Libyan kohdalla, joka kolmas perhe oli pienyrittäjä kunnes NATO tuli ja levitti "globalismin" sinnekin, suuryhtiöiden ryöstöoperaatioineen päivineen.

    Äänestä

Jos Suomi liitettäisiin Ruosiin , saatavia etuja olisi mm.:

autojen hinta laskisi roimasti autoveron poistuessa, tavallisellakin pulliaisella olisi varaa ostaa kunnon Volvo

ajokortin hinta laskisi reilusti, kotiopetus tulisi helpoksi

tiestö paranisi, levenisi, moottoritieverkosto laajenisi

nopeusrajoitus nousisi 110 kmh

yliopeussakotus inhimillistyisi, kukaan ei saisi jopa yli 100 000 €:n sakkoja, joita koko maailma ihmettelee ja nauraa

kamerapöntöt teillä ja kaduilla tulisi selvästi merkatuiksi, ei piiloväritetyiksi

ym. järkevää jo pelkästään henkiäautoiluun muusta puhumattakaan.

Äänestä

Meissä joissakin on ripaus suomalaisuutta jäljellä ja tuollainen höpötys kuvottaa. "Kulttuuri"-mamujen raiskaama Ruotsi ei ole mikään ihannevaltio itsekään.

Suomen vaan pitää saada itsestään eduskuntaan ja hallitukseen ihmisiä, jotka puolustavat kansallista identiteettiämme ja itsenäisyttämme.

Äänestä

Toisaalta,miten pääset nykyään hallitsevista kuspäistä eroon,
kun tuntuu ,että heitä ei mikään,mikä suomalaisuuteen ja heidän
elinolojensa parantamiseen,ei vaan kiinnosta.

Tyhjiä puheita,ja täyttä pask...anjauhamista päivästä toiseen.

annan pikku neuvon,jota Ruotsi tekee paremmin kuin Suomi.
Niiden poliitikoilla on munaa sanoa ei,mitä pas..kaa eu tyrkkii

ja kaikella tavalla heillä on viisautta nähdä asioita eteenpäin.

Itse suostuisin jopa kilpailuttamaan nykyiset päättäjämme Ruotsalaisilla,
koska äly ei nähtävästi kuulu suomen päättäjiin.

Meillä on urheilioita sekä muita idiootteja päättämässä,ei politiikan
ammattilaisia

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Kannatetaan! kirjoitti:

Suomi mätänee kotimaisten kusipäiden ja wannabee-hallitsijoiden otteessa. Kaikkien kanslaisten pitäisi toimia voimallisesti jotta Ruotsi ottaisi kokonaan tämän maan haltuunsa, ja saataisin edes jotakin ihmisoikeuksia ja töitä mm. vanhuksille ja työttömille nuorillemme.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu