kertokaa mikä on hyvää ja halpaa viinaa, jota voi juoda raakana ja jota kohtuu nuoren (naisen) polla kestää! mansikkakossua olen kokeillut ja se oli ihan kelvollista, mutta vaihtelu virkistäisi.
kiitos!
halvat kännit opiskelijalle
16
10031
Vastaukset
- KultainenSukka
Vähän sivusta menee mutta suosittelen tennissukkaa ja hopeaspraytä. Aromaattisia nautiskeluhetkiä!
- opiske1
oi kiitos, taidan kokeilla heti uutena vuotena!
- näillä menee
8% Swing lonkku tai 8% siideri alkosta 0,75l vajaa 6€ tai vahvaa 8% B olutta. Niil saa halvat kännit ja menee päähän-
- 15€ känni
Last mango tai last pineapple 0,75l 15% viiniä. päälle 7€ ja niitä pari juo niin saa 15 eurolla ittensä ihan sekasin.
- hvgiucgfyrx
Kilju. Sitä ei tosin kannata juoda raakana eli keskenkäyneenä.
Tuossa listaa: http://www.isokaato.com/top2.php - ghdryhdry
Valkkari on parasta
- kympin oppilas
Itse ajattelin että,sekottais olutta, maitoa ja mehua.
Nyt näin 19 vuotiaana sanoen että oli herkullista. - dbdbdb
kympin oppilas kirjoitti:
Itse ajattelin että,sekottais olutta, maitoa ja mehua.
Nyt näin 19 vuotiaana sanoen että oli herkullista.Itse ajattelin että,sekottais olutta, maitoa ja mehua.
Nyt näin 19 vuotiaana sanoen että oli herkullista.
Miksä siinä jos oikein haluat oksentaa.
- kekekkea
Doooooooris, Doooooooris, Sä Veit Mun Sydämen.
Doris, Jorma ja Valdemar. Nuo kun kippaa vklopun aikana niin arvostaa loppuelämän sitä, että voi ostaa jopa kalliimpaa, kunhan on parempaa.
Karhu Tosi Vahva sujahtaa ihan näpsäkästi päähän isommallakin miehellä. Teille pienemmille naisille ei pysty montaakaan pinttiä (0,568l) juottamaan, kun ootte jo kaatokunnossa. Ei kyllä mikään mahtavin juomiskokemus, mutta känniähän tässä haettiin.
Hehkuviini sopii extremelajeja harrastaville. - ei ole parempaa
Yksi nimi: Marabello.
- OpiskelijaJuoppo
Mitä alaa opiskelet? Jos käytössä on laboratorio, niin sieltä saa hyvää denaturoimatonta kamaa. Labrapirtu iskee päähän kuin miljoona volttia!
- Kazumi-chan
Gambina riittää mulle että oon ihan sekasin... :'D
Kympin 0.75l ja 21% :)
Illassa menee kokonaa.
- tjtjtj
Päiväristeily talinnaan on kaikista kannattavin vaihtoehto. Tai sitten tilaaminen netistä, mutta jälkimmäiseen voi tulli puuttua .Joten ainkain jos helsingin seudulla asuu kannattaa lähteä talinnaan, Kielitaitoakaan se tarvi sillä sataman alkoholiikkeissä puhuvat suomea.
- kiljuu
Limupullokilju on halvinta. Turbohiivat ja sokerit marketista. Mausteeksi sellaista mistä itse tykkää. Sitten kunnon odotusaika, viikossa saa juotavaa mutta kun odottaa kuukauden saa täysin kirkasta.
- Anonyymi
viina
- Anonyymi
Sherry
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hannu Pikkarainen ehdottomaan vankeuteen
KKO tuomitsi 1 v 9 kk. Tämä ei ole Hannulle ilon päivä.4234920Kuka on mystinen heppamies?
Nyt tänne vinkkejä siitä kuka on Martinan seurassa viihtyvä hevosmiljonääri. On tullut jo muutamia nimiä esiin keskustel1262003- 1471673
Jäätävä epävarmuus
Mistä tää hirveä epävarmuus molemminpuolin johtuu? Pohjimmiltaan uskon, että molemmat tietää, että tunteita on. Vai onko751375Yksi iso yllätys luvassa The Summit Suomi -finaalijaksossa - Tiesitkö nämä Summit-loppukolmikosta?
The Summit Suomi on tarjoillut yllättäviä pudotuksia ja melkoisen määrän pelkkää kisaajien vaelluksen kuvaamista Norjass151296Perjantaita!
Miltä kaivattusi tuoksuu? Tuli mieleen kun täällä usein mainitaan pahasta hajusta. 🤔801221Voi että! Sergey Hilman paljastaa Race Across the World -kuvauksista: "Tämä oli se paras jekku"
Tykätään! Aikamoinen pari tämä Sergey Hilman ja Sini Sabotage - herättävät varmasti vahvoja tunteita suuntaan sun toise181189Ei tullut konkurssia, tuli 3 karhua
Olipas hyvä uutinen. Näin sitä vaan tunnetaan. Persut eivät onnistuneet tuhoamaan.. tätäkään681115- 701098
- 381040