Äänestää Kokoomusta

Äänestää Kokoomusta niin suomi pysyy raiteillaan ja kansalla on työpaikkoja tulevaisuudessakin, ei pidä lähteä harhailemaan pienille sivuteille, ei se ruoho ole aidantakana yhtään sen vihreämpää.
1596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

No ei sitä vihreyttä kaivatakkaan! Aidan takana on onnen avaimet ja oikeudenmukainen politiikka! Kannattaa näyttää paljasta percettä vanhoille vesittynyille puolueille etenkin kokoomukselle.

Äänestä
  • lisävelkaa vuonna 2010 oli Kokoomuksen laskutaidottoman räpeltäjän saavutus.

    Äänestä

Kokoomus on täystuho, entisten rikollisten miehittämä ihmisperseiden joukko.

Äänestä

Tarviiko edes kommentoida?

Äänestä

"Tarviiko edes kommentoida?"

EI, hijaisuus on myöntymisen merkki ja kannanotto omalla tavalla.

Äänestä

Toisaalta,taidan sittenkin kommentoida.
Suomen hyvinnvoinnin tuohoaja puolueesta ei ole ihan kyllä
hirveesti myönteistä sanottavaa.
Vesinaaman johdolla olette tehneet suomesta Namibian kaltaisen
talousvaltion,ja kurjistaneet olojamme erittäin pienessä ajassa

Leikkaus ei välttämättä ole leikkausta,vaan tapa tehdä asioita toisin?
Orvostakin on ainesta seuraavaksi tuhoajaksi.
Olemme valinneet väärät ihmiset sotkemaan suomen asioita.
Ainakun on lama,tai taantuma,taustalla myös kokkari

Äänestä

Sen verran vielä,että ylen mukaan kokkarikannatus on taas noussut.
Propakanda kenties nousemassa,ja ehkä seuraavat vaalit"järjestetään"

Kaikesta paistaa perussuomalaisten pelko,ja minä en todellakaan
usko,että kokkarikannatus on ylempänä.
Ehkei keskustankaan

Äänestä
  • noussut vaan tutkimuksen teki Kokoomuksen kansanedustajan omistama Taloustutkimus.

    Äänestä

Äänestän kokoomusta heti kun olen kuollut.

Äänestä

Ps ei hyysää mamuja eikä lähetä Suomen rahoja karvaranteille.

Äänestä

Kokoomusnuoret ovat fiksua porukkaa, mutta vanhat ukot kuten Stupido ja Katalainen ovat jo aikansa eläneitä eivätkä koskaan ole kunnon porvareita olleetkaan.

Äänestä

Kyllä, kyllä.
Niin kauan äänestellään kauniiden ihmisten kykypuoluetta kun Mamma och Pappa betalar und pankista saapi lainaa sekä luottokortin ylärajat eivät pauku...

Mitäpä sitä ei nuori ihminen markkinavoimien ylevän kutsuville agenda-alttareille uhraisi, kuten vaikkapa tulevaisuutensa:
http://www.youtube.com/watch?v=8d_6BkhKPAk

Ps. Viellä on aikaa opetella prosenttilaskuja ennenkuin korot nousee.

Äänestä

Tunnen useita pskasissa haalareissa kulkevia kokoomuslaisia!!
Heidän päänsisällössä olisi tutkijoille varmasti kiinnostavaa!
Tehdään töitä naama rasvassa(en tarkoita yrittäjiä)ja todellakin
äänestetään kokoomusta!!Haalarikokkarit!
Äänestetään niitä jotka polkevat heidän palkkojaan/etujaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Porvari nuori kirjoitti:

Äänestää Kokoomusta niin suomi pysyy raiteillaan ja kansalla on työpaikkoja tulevaisuudessakin, ei pidä lähteä harhailemaan pienille sivuteille, ei se ruoho ole aidantakana yhtään sen vihreämpää.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu