Koitakaa nyt juntit jo tajuta !! Kaikki gps valvontaan ja heti Mikä Mättää!! Poliisit vois laittaa pois kuleksimasta verovaroilla kun tiedot nopeuksista tulee konttoriiin,ihan mielettömät veromarkkojen säästöt,Ja sitte laariin sataa noi ylinopeus rahat ,autot Halpenis rajustti mikä täs nyt Mätttä täh !!! Eikä me nyt voida veromarkkoja heittää meneen Ollila tehny jo työn siinä palais taas satojatuhansia turhaan.
Ollilan esitys läpi ja heti!!
smart1
696
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Laitetaan sit samalla sirut niskaan, niin voidaan olla valvottavina 24/7... Sitähän sä sanoit, eiks vaan.
Ainakin laskutti hyvin
Ollilan liikenneselvitys maksoi valtiolle satojatuhansia
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288636399272.html
Konsultit laskuttivat valtiolta satojatuhansia euroja Jorma Ollilan työryhmän liikenneselvityksestä, uutisoi Iltalehti.
Lehti kävi läpi kuitteja, joiden perusteella liikenne- ja viestintäministeriö myönsi toimeksiantoja erityisesti Traficon Oy:lle ja Strafica Oy:lle liikenteen tulevaisuutta luotaavassa selvitystyössä. Lehden mukaan yksittäiset laskut saattoivat yltää jopa 35 000 euroon.
Työryhmän sihteeri, liikenneneuvos Tuomo Suvanto arvioi, että eri firmoja edustaneet konsultit laskuttivat ministeriötä yhteensä noin 350 000 euron edestä. Hänen mukaansa konsultteja joudutaan käyttämään.
– Konsultit pyörittävät liikennemalleja, eikä liikenne- ja viestintäministeriöllä ole malleja omassa käytössään – eikä henkilöresursseja, Suvanto perustelee lehdelle.
Oisivat nyt Teettäny Himasella ois ollu laaturaportti eikä mikää halpis kopio .Jos kaikki nämä turhat selvitykset ja turhat poliisi ja Armeija hankinnat laitettais yhteen olis se aika iso summa no Onnekksi sulla on rahaa .
Mä en ymmärrä mihin Suomi tarvii satojen kansanedustajien joukon kun muutama vähemmän viisaski riittäis sinne istumaan..ja mitä tekee liikenne yms virastoilla kun ne jokatapauksessa kysyy asian muilta !!!!!!! MIKS NIILLE MAKSETAAN tyhjän panttina olosta.
Ja vasemmisto ministeri menee talutusnuorassa?
Kyllä on porvari suomi.Ei jää enää kuin perussuomalaiset äänestysintoa työläisille tuomaan?
Mikäkö mättää? -ongelma on siinä, että ei autot tuosta mihinkään OLEELLISESTI halpene.
-keski-ikä hieman uusiutuu, jos uusiutuu, kun verotusparatiisi suomalaisten
autonvaihtorahat menisi valvonta-veroihin
PS. -suomi-auto yli 300tkm tekee uudella systeemillä autoveroa n. 10te
-se on tuplat, mitä kerätään suosikkiautosta Octavia esim.