Raketit pois lapsilta!

Olin äsken lenkillä koirani kanssa niin joku älypää ampui jo raketteja joita saisi vasta ampua 31.12 klo 18 alkaen!
Vanhemmat olkaa tarkempia etteivät lapsenne pääse itse ampumaan raketteja ettei tule lisää silmävammoja!
2122
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ketää ei kiinnosta mitä he tekevät suomi on vapaa maa!

Äänestä

Täällä kans maahanmuuttaja taustaiset vai miksi niitä nyt saatana kutsutaan...mustia olivat ja tykittivät suoraan poikaani kohti. Raketti sinne, minne ei aurinko paista ja menolippu Mombasaan!

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Seikku vm. 57 kirjoitti:

Olin äsken lenkillä koirani kanssa niin joku älypää ampui jo raketteja joita saisi vasta ampua 31.12 klo 18 alkaen!
Vanhemmat olkaa tarkempia etteivät lapsenne pääse itse ampumaan raketteja ettei tule lisää silmävammoja!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu