Tuli ostettua hiljattain uusi menopeli alle liikkeestä nimeltä Autotalo Järvi sijaitsee Porvoossa, auton hinta saatiin hiottua kohdilleen (vaikkakin isoa pudotusta ei tullut hintaan) auto vaikutti olevan kunnossa, rahoitukset oli ihan ok ja asiakaspalvelu oli kyllä ihan mielyttävää sinänsä sille arvosana 8 (olisivat olleet vähemmän stresaantuneita ja puhunneet vähemmän kännykkään niin olisi jopa tullut 10)
Mistä kannattaa ostaa auto itä-uudenmaan alueelta kommentoikaa ja kirjoitakaa kokemuksia eri autoliikkeistä muille .(Voi myös laittaa muitakin kauppoja jotka on lähistöllä)
Mistä kannattaa ostaa auto itä-uudenmaan alueelta kommentoikaa ja kirjoitakaa kokemuksia eri autoliikkeistä muille .(Voi myös laittaa muitakin kauppoja jotka on lähistöllä)
Vastaukset 18
Vanhimmat
Eikös siellä hesassa ole se...
GTI Car center on hyvä... Osta sieltä seuraava auto...
Hesassa ei taida löytyä sama kauppaa?? pitänee tarkistaa asia gti centerissä myydään laadukaita autoja mutta hintakin on ihan laadukaiten autojen hinta-tasossa
Ken osaa valaista mikä autoliike tää OYOO oikein on, kuinka se toimii ja onko turvallinen kiitos
OOYYO on myyntisivusto, kuten nettiauto.com ja tori.fi, ei se ole autokauppa.
Joo, kerronpa minäkin.
Tuo ulkomailta uudehkoja volvoja. Ostettu v 60, alle vuoden ikäisenä. Kamalasti vikoja ja myyjä ei ota vastuuta. Volvo ei ota mitään vastuuta, koska Järvi on tuonut auton. Kaikki vastuu on asiakkaalla. Ainoa tapa on hävittää auto.
Varokaa huijari liike Järvi, porvoosta.
Foliohattu dusaa taas jotain epätoivoista. Täys pelle " ostin auton" ja nyt tarvitaan toinen liike?
Tästä autotalo järvestä, arvoisat ihmiset ÄLKÄÄ OSTAKO SIELTÄ MITÄÄN!!! TÄYTTÄ PASKAA MYYVÄT!! Ostin 3 vuotta vanhan MB:n hajosi, ei vastuuta ei mitään ei voida purkaa kauppoja.. Ja varsinkin se SAAT**AN KALJUPÄINEN en ole tavannut sen ylimielisempää automyyjää KOSKAAN!! Säästäkää ne rahat johonkin toiseen autokauppaan, ylimielisempää palvelua saa kyllä etsiä!! Tästä minunkin kaupasta mennyt tovi, mutta löysin tämän topicin uudelleen niin ajattelin kirjoittaa, ja "nimimerkki volvottaa" yhdyn kokemukseesi. Täys huijari firma!!! ENSIMMÄINEN JA VIIMEINEN AUTONI TUOSTA "kun YLImielisellä palvelulla on merkitystä" autokaupasta..
Kylläpä köyhää nyt kiukuttaa. Saatana luuseri, ei ole autokaupan vika, että perseaukinen haluaa esittää naapureilleen "bisnesmiestä" ja ottaa tappivelalla auton, jonka lyhennyksiä ei pysty hoitamaan. Voi vittu, kun naurattaa nää perseaukiset "menestyjät", pitää olla uudehko mersu, audi tai bemari pihassa, velkaa niin ettei maksaa kykene, huoltoja ei ole vara teettää ja kotona syödään makaroonia ja kaurapuuroa...
Huomaa, että nimimerkillä on ollut paljon köyhiä harmina, eikä toimeentulevia ollenkaan, kun on aikaa päivästä toiseen täällä päivystää. Jos menisit peilin eteen ja katsoisit ja miettisit, jos sinulla on siihen välineitä, voisiko vika olla peilin kuvassa. Asennevamma on sinussa todella syvällä. Ja sitten kierrokset tappiin, kiitos.
Ei se ihan näin mennyt miten selostit, auton hinta 23900€ (ylihintainen) omasta vanhasta autosta 7500€ tarjottiin (alihinta), myin auton itse sain 8800€, tämän lisäksi 5000€ omaa rahaa, kun mersuun tuli vika ja autojärvi ei ottanut vastuuta vaikka sopimuksessa mainitaan että 500€ omavastuulla korjataan viat niin ei haluta korjata, otin autolainan lunastin itselleni auton, ja myin eteenpäin ja päätin että en ikinä enää osta tuosta autokaupasta mitään
(minkä takia he edes mainostavat "palvelulla on merkitystä" kun se on täysin ITSESTÄÄNSELVÄ asia että palvellaan asiakasta, kun kyseessä asiakaspalvelu ala, aivan naurettavaa)
Tämä oli MINUN henkilökohtainen kokemus tästä autokaupasta, toki muilla on varmaan mennyt ihan hyvin nuo autokaupat ja autot ehkä kunnossa, mutta muistakaa että kun ongelmia ilmenee, tämä autokauppa (Autotalo Järvi) ei ota vastuuta. Summa summarium: Autotalo Järvi on PINTALIITTÄJIEN unelmakauppa, eli ei duunareille tai ahkerille työntekijöille.
Täytyy kysyä miksi ostit uuvatti auton jos oli kerta ylihintainen? Eikai omasta autosta saa koskaan sitä mitä myyntihinta on?? Ja jos saa niin sillon on varmuudella kusetettu.
Itselleni Autotalo Järven myyjät ja autojen hinnat olleet asiallisia, mutta autot huonon näköisiä.
Naarmua, hologrammia, kiveniskua laseissa ja klommoja täynnä.
Bmw-mies..
Eipä nyt ihan näinkään :D
Tää "köyhät harmina" asuu itse kunnan vuokratalossa, ilman autoa.
Onneksi löysin tämän ketjun ja jätin kaupat tekemättä kyseisessä liikkeessä. Säästyin varmasti monelta harmilta.
Tämä autotalo järvi alkaa kuullostamaan mielenkiintoiselta tapaukselta kaikin puolin.
Minä ostan auton ja se on kaupassa tärkein asia, ei liike, puitteet tai myyjä.