Mies ei valikoinut kaikkia uhrejaan sattumanvaraisesti. Yksi uhreista oli tuomitun mukaan loukannut julkisesti vuosia aiemmin hänen kunniaansa, mikä johti osapuolten välirikkoon. Toinen uhri oli tekijän mukaan kiusannut häntä kaksi vuotta ammattikouluaikana. Tuomittu kertoi kärsineensä tapausten takia mielenterveysongelmista
Ei valikoinut uhrejaan
Mielenterveys9
689
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Aha, onks Viljoo näkyny?
Tapana on laittaa linkki tai selittää mistä asiasta on kyse!
Aloittaja kuvittelee kai että ihmisten tajunta on kollektiivinen.
Etkö sitten olekaan rikollisjengin jäsen? Jos olisit niin et kyselisi.
Onko mielenterveysongelmia näkyvissä millään lailla?
On. tällä palstalla ne tuppaavat hypimään silmille.
Asiattomaksi katsottu aloitus koska poistopyyntö tehtykin.
KTS (Ei kirj.)
1.1.2014 11:57
-1
Ootko huomannu minkälainen häirikkö riehuu tuolla Profetiafoorumilla. Se on sitä mieltä, että kyseinen foorumi on rajattu "vain uskovaisille" ja muut pitää saada sieltä ulos.
Herää heti kysymys että minkä sortin uskovaisia hän nyt sitten tarkoittaa?
Kysymyshän ei ole todellisuudessa mistään muusta kuin että hän haluaa pois ne järkevät kriitikot, jotka ovat jo yli kymmenen vuoden ajan osoittaneet kaiken maailman päivämääräpovaukset sun muut vippasilmoitukset huuhaaksi.
Ja niistä on pitkä lista Ilmattaren sivustolla. Kymmeniä tempauspäivämääriä ja kymmeniä Venäjän hyökkäyksiä muusta roskasta puhumattakaan. Tämä sitä kiukuttaa eli huono häviäjä.