Kysymys palauttajille

Mikä järki on järjestää erilaisia matkoja menetetyille aluille ja antaa Hudilaisen puotipuksuille rahaa. Eikö olisi järkevämpää käyttää ne rahansa vaikka Imatralla tai Ilomantsissa. Eihän Saksi edes asu Suomessa. Mihinkään mikä hyödyttää Viroa ja Venäjää millään tavalla ei kannata rahojaan laittaa.
250
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Yhtä hyvä kysymys on että miksi venäläiset järjestävät matkoja Suomeen. Nytkin on Helsingin kaupat täynnä venäläisiä. Minkä ihmeen takia he tulevat tänne teekatulaisten ja lapsiasiamiesten moittimaan kurjalaan? Eikö olisi parempi jättää rahat Äiti Venäjälle? Lisäksi täällä on ennestään 16.000 venäläislasta leirien kurjuudessa. Miksi niistäkään ei enää puhuta?

Äänestä
  • Venäläiset ei maksa puoltakaan Suomen tuottamasta hyödystä. Venäjällä on esimerkiksi väestöön suhteutettuna Suomea enemmän eläkeläisiä. Jokainen Suomelta saatu miljoona korvaa menetyt miljoona, koska eläke on yleensä kaikkialla ansiotuloa pienempi.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kannattavuuttaa kirjoitti:

Mikä järki on järjestää erilaisia matkoja menetetyille aluille ja antaa Hudilaisen puotipuksuille rahaa. Eikö olisi järkevämpää käyttää ne rahansa vaikka Imatralla tai Ilomantsissa. Eihän Saksi edes asu Suomessa. Mihinkään mikä hyödyttää Viroa ja Venäjää millään tavalla ei kannata rahojaan laittaa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu