Kirkon ja Suomi24-palstan diilit on paha asia maailmassa, kun niistäkään ei voi keskustella. Jatketaan silti, koska tässä asiassa ei voi kuin voittaa.
Tähän mennessä tapahtunutta. Kirkon väki säntäsi heikoimpien kimppuun. Minä väitin, että kirkko on blogannut minut heidän yhteisösivunsa seuraajista. Kirkko kiisti ja muitakin ilmoittautui, jotka oli blogattu. Kirkon edustaja riehuu nyt palstalla, jossa on naulittuna kielto uskonnollisista keskusteluista. Se ei heitä haittaa....ja keskustelu jatkukoot.
Höh :( Kaikki hyvä poistetaan, joka ei tue kapitalismia
1
156
Vastaukset
mave sanoi:
Minä väitin, että kirkko on blogannut minut heidän yhteisösivunsa seuraajista. Kirkko kiisti ja muitakin ilmoittautui, jotka oli blogattu. Kirkon edustaja riehuu nyt palstalla, jossa on naulittuna kielto uskonnollisista keskusteluista.
__________
Papit ovat vain saastaisia valehtelijoita joilta lööperin suoltaminen sujuu.
Heidän asettamansa bannaus ei ole ilmeisesti IP-banni vaan nimimerkkikohtainen
koska rekkamattomana pääsee sisälle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mitä hyvää rikkaiden hyysääminen Suomelle tuonut?
Minäpä vastaan: ei yhtikäs mitään, vaan pelkkää vahinkoa. Demareiden ansiosta Suomen valtio oli käytännössä vielä 1980-19213099Purra hyökkää nyt suomalaisen duunarin kimppuun teettämällä mamuilla palkatonta työtä
Niinpä niin. Persut duunaripuolue, HAH. Joko alkaa kovapäisinkin persu älyämään, että persut ovat Suomen kansan vastain35512274Tytti Tuppurainen häpäisi Suomen epäisänmaallisella lausunnollaan USA:n ulkoministerille Rubiolle.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011816267.html Miksi Tytti Tuppurainen päästetään antamaan typeriä lausuntoja noin2836609Purra ehdottaa vaan Tanskan mallia, joka on erittäin hyvä malli
Purra ehdotti helmikuussa Suomeen Tanskan mallia, jossa maahanmuuttajilta vaaditaan työntekoa sosiaalitukien saamiseksi.2555367Kokoomusnuoret: Sosiaalitukien työvelvoitteen tulisi koskea kaikkia
Riikka Purra on esittänyt, että maahanmuuttajilta tulisi edellyttää palkatonta työtä sosiaalitukien vastineeksi. Kokoom2103897- 1803705
L/OVER ikuisesti minun
Aivan järkyttävä sarja. Ei voi olla katsomatta, mutta tuo omat muistot mieleen. Näyttelijät näyttelevät turhankin hyvin642773Purra vaatii: Työvelvoite maahanmuuttajille ja kantasuomalaisille pitkäaikaistyöttömille
Jos Perussuomalaiset ja Kokoomus ovat seuraavan hallituksen kaksi johtavaa puoluetta, on suomalaisille pitkäaikaistyöttö1822540Jyrki Linnankivi, Jyrki 69 - Goottirokkarista kirkonmieheksi Lappiin!
Jyrki Linnankivi eli Jyrki 69 on The 69 Eyes -rockyhtyeen vokalisti. Lauluhommien lisäksi hän sanoittaa, säveltää ja sov151952Onnea Maria ja Vilma Amazing Race -voitosta!
Maria Guzenina ja Vilma Vähämaa voittivat Amazing Race Suomi -kisan. Voiton hetkellä Guzenina paljasti, miksi valitsi Vi191814