Suomi alkaa kouluttaa

suomalaisia sotilaita USAssa merijalkaväen kanssa Operaatio: Finland sacrifice joka tullaan käymään NATOn ja Venäjän kanssa seuraavan 20v aikana.
1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Niinistö on alkanut valmistaa Suomea sotaan Venäjää vastaan kun USA ja NATO hyökkäävät Venäjälle ja Kiinaan.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


god bless all kirjoitti:

suomalaisia sotilaita USAssa merijalkaväen kanssa Operaatio: Finland sacrifice joka tullaan käymään NATOn ja Venäjän kanssa seuraavan 20v aikana.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu