Heitteille jätetyiden ihmisten kuollessa köyhyys vähenee Suomesta.
kokoomuksen laskutapa
1+1=5
663
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Jos kakki köyhät pakotettasi pilkille niin köyhyys häviäisi lähes kokonaan.
Nokkelaa kun huomioi jäätilanteen :D)
Köyhiä tarvitaan, muuten rikkaat ei tiedä mihin rahansa laittaa, jos ei pääse avustamaan köyhiä.
Minä tykkään olla työtön, ei trvi mennä mihikään ja voi tehdä omia asioita päivät pitkät. Kesä on kivaa aikaa, voi olla ulkona ja rannoilla. Talvella ei tarvi ulos mennä kun kauppaan.
Natuin, ja siitähän nämä työlliset ovat mustiksia, ja haukkuvat köyhiä, kun heillä on oma aika hallussa.
Mitään parempaa ei voi ollakun oma aika ja työttömyys.
kerro se 'heitteille' jätetyn tarina.... miten on heitteillä....eiköhän nyt ole taas puurot ja vellit sekaisin.Heitteille jättö on mielestäni esim. sellainen jotta vastasyntynyt jätetään jonnekin ulos yksin ilman mitään huolenpitoa.Sellaista en tiedä tapahtuneen.Paitsi tämä mikä jätti 2vuotiaan poikansa ulos.... sellainen on heitteille jättöä, ei aikuista voi jättää, jollei ole vammainen siten ettei pysty hakeutumaan avun lähelle.
minkä takia sotketaan köyhät ja sossupummit keskenään... on köyhiä kunnon ihmisiä jotka sinnittelee pienillä tuloilla ja heitä haukutte täysin syyttä, yrittävät selvitä pienilla palkoilla kuka mitenkin parhaaksi näkee ja pienillä eläkkeillä olevia köyhiä on paljon.ERIJUTTU on sossusta elämiseen rahandsa hakevat joille ei työ kelpaa.... he ei mitään oikeita köyhiä ole vaan näitä kitisijöitä joille pitäisi vielä lisää rahaa mättää tekemättä mitään, tätä en tosiaakaan ymmärrä. ÄLKÄÄ SOTKEKO ASIOITA.
Lahtari hakee koko ajan oikeutusta suunnittelemilleen rikollisille tekosilleen joita se kutsuu "vapauttamisekseksi" ja "holhoamisen lopettamiseksi."