Antti Rinne pahin skenaario Perussuomalaisille

777
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Urpiaista parempi!

Äänestä

Taitaa olla niin, että vataosaa Suomalaisista ei kiinnosta vähääkään se, minkä niminen puolue on, kunhan se ajaa Suomen ja Suomalisten etuja. Nyt on hyvin vaikea nähdä, miten nykyiset hallituspuolueet niitä asioita valtaväestön kannalta katsottuna ajaisivat. Kyllä menossa on härski pienen eliitin etujen kasvattaminen ja kansan eriarvostaminen, niin Suomessa kuin EU;takin ajatellen.

Urpilainenhan on ajanut SDP;n totaalisesti karille, ja vienyt myös naisten uskottavuutta politiikassa vuosikymmenillä taaksepäin, haalimalla noita naisministereitä, joilla ei oikein potkua ja osaamista ole asioiden hoitoon ollut, omaksi "suojakseen".

SDP ei siis ole mikään uhka persusuomalaisille, jos ajavat Suomen ja Suomalaisten etuja - päinvastoin, sellainenhan olisi hyvä yhteistyökumppani.

Äänestä
  • Varallisuusveron poisto, yhteisöveroale, ruokalvi ylös.. Me syömme köyhät!

    Äänestä

Ei Rinne ole mikään pelastus SDP-lle. Aikoinaan masinoitiin Heinäluoma SAK-sta kovalla mölyllä, ja tulos todella heikko...............

Äänestä
  • Rähjääjä ja yleislakko mies! Kuminkin Juttaa parempi, demujen kannalta!

    Äänestä

Olisihan se niin kiva nähdä tulevaisuuteen, kun yhteisessä tiedotustilaisuudessa istuisi pääministeri Soini ja valtiovarainministeri Rinne rinnakkain. Herroilla olisi painavaa asiaa kansalaisille.

Äänestä

Rinteen suurin puute on että on mies, se ei sovi tämänpäivän vasemmistolle, paitsi Arhi mutta hänhän onkin munaton

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Työväki takaisin kirjoitti:

http://www.uusisuomi.fi/kotimaa/65524-mieluummin-nakisin-antti-rinteen-sdpn-puheenjohtajana

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu