Nähty pohjoisessa

Kulissien takana?

Mitä RB teki J-vaarassa?

18

216

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • teu,

      Ei ,hän kertonut , kun vciimeksi kirjoitti, jos joku erhtyi ,ja näki kaksois
      olennon , voinhan kysyä jos on aivan tarpeen .

      • teu.

        Niin . onhan Dunturetissa MÖKKEJÄ ??

        Jospa hän oli Essin kansa ajelulla ?

        Joku . yksin kertainen selitys tähän on.


    • Hämmästynyt

      Mikä tässä on totta ja kuka salaa mitä???

    • Sanankuulossa

      Oli kuulemassa elävää jumalanssanaa

      • Hyvä näin

        Siltä näytti.


      • Takaletti

        Oli kuulemassa elävää jumalanssanaa

        Tyttöjen otsatukista?


    • Tästä tapauksesta en tiedä muut kuin, että olen itsekkin ollut hänen kanssaan jouluseuroissa, jos kyseessä on arvelemani henkilö.
      Ilmeisesti myös jokaisella on kaksoisolento. Itsekkin olen kokenut sen, kun olin eräässä kokouksessa, jossa oli myös Amerikkalaisia nuoria miehiä. He halusivat kuvata minua porukassaan, koska sanoivat tuntevansa samannä'köisen henkilön kotiseudullaan.

      Olen myös kokenut vilunväristyuksiä vuosia sitten Pribaltiskaja-hotellin naulassa, kun ilmiselvä Evald L käveli meitä vastaan. Emme sentään rynnänneet halimaan, kun havaitsimme hänen puhuvan saksaa ja kuului saksalaiseen retkikuntaan.

      • Lavald

        Kielimiehenä saattoi hyvinkin puhua saksaa jotta saisi olla rauhassa.


      • Lavald kirjoitti:

        Kielimiehenä saattoi hyvinkin puhua saksaa jotta saisi olla rauhassa.

        Voi olla, mutta ainakaan meihin ei reagoinut, joka piti olla itsestään selv
        ää???


    • väärä henki

      Jos on käynyt, niin siitä on aikaa useita vuosikymmeniä.

      Mikä on tämän avauksen tarkoitus? Lakihenkisen henkilön pykäämä rovokaatio. Eli samaa henkeä joka alkoi puhua valheita O.S. :sta.

    • Hohhoijaa

      Toisin sanoen, ei tämän palstan sisältöä voi ottaa kovin tosissaan kun jokainen kirjoittaa mitä luulee, on kuullut tai kuvittelee. Sääli heitä, jotka menevät siihen lankaan.

      • tiedokdi hölmöillen

        Avauksessa mainittu kertoo meille ystävilleen sähköpostitse omasta elämästään ja perheensä elämästä. MYös puhelinyhteydessä keskustelemme ajoittain.


    • 1+2

      Onko teillä joillain miten toimiva vakoojaverkosto, jossa kytätään missä kukin kävi milloinkin ja kauanko oli ja mitä teki kenen kans puhui ja mitä puhui !

      Niinkö se menee ?

      • tavis tallaajan

        On. Sellanen nettisaitti, jonne kootaan havainnot. Saarnaajat sitä seuraa viikottain ja ottavat sieltä myös aiheita sunnuntain saarnoihinsa.

        Hirmun kätevä sellainen. Ennen oli paljon hankalampaa.


      • James Bond

        1 2

        Vakoojaverkostoja on itseasiassa kaksi, toinen on "tiukkapipoilla" ja toinen "löysäpipoilla". Nämä vakoiluorganisaatiot seuraavat tiiviisti toisiaan ja raportoivat internettiin.


      • 22 + 2
        James Bond kirjoitti:

        1 2

        Vakoojaverkostoja on itseasiassa kaksi, toinen on "tiukkapipoilla" ja toinen "löysäpipoilla". Nämä vakoiluorganisaatiot seuraavat tiiviisti toisiaan ja raportoivat internettiin.

        Näin näyttää olevan D


    • oi auttuutta

      Tiukkapipoilla on ammattitautina jatuva krooninen migreeni, ja löysäpipoilla päätä taas särkee kun jatkuvasti tärmäillään seiniin !

      Nämä kaksi vaivaa yhdistämällä päästään kirkasotsaiseen särkemättömään arkeen johon enekelitkin halajavat katsahtaa , Aamen.

      • viikatemies

        Mistähän löytyisi sellainen julistaja, joka ottaisi pipot pois kaikilta, niin turhat vaivatkin häviäisivät ?


    Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Uskaltaako tässä luottaa siihen että

      Ehkä rakastetaan toisiamme?
      Ikävä
      101
      1001
    2. Tunnusmerkkejä Kaivatulle

      Jotain mistä toinen tunnistaa. Täällä vaalea nainen kaipaa miestä jolla vaaleat hiukset ja asuu maalla. Pelataanko kortt
      Ikävä
      54
      918
    3. Oletko nainen enää täällä?

      En ole tunnistanut kirjoituksiasi hetkeen. Ainoastaan yhdessä neutraalissa ketjussa, missä ei ollut kyse tunteista. Hyv
      Ikävä
      61
      820
    4. Miehen ja naisen ystävyys

      Mitä järkeä on miehen ja naisen ystävyydessä jos toinen ajattelee toisesta enemmän= on rakastunut ja toivoo yhdessä oloa
      Ikävä
      142
      751
    5. Pidätkö itseäsi varattuna

      Kaivatullesi?
      Ikävä
      65
      685
    6. 78
      541
    7. Pyydetään tiedonantoa "hyvinvointitalo"-hankkeen nykytilanteesta

      ja aikataulusta. Odotetaanko uutta hallinto-oikeuden päätöstä. Hallinto-oikeushan antoi teknisenlautakunnan lupajaosto
      Pyhäjärvi
      88
      519
    8. Mitähän meinaat

      Vai meinaatko mitään kohtaamisen suhteen?
      Ikävä
      39
      508
    9. Oletko hyljännyt minut mies?

      Toivottavasti et. 🥺🥺🥺🥺🥺
      Ikävä
      40
      506
    10. Naisten top-5 red flagit

      1. Feminismi: kertoo keskenkasvuisuudesta, välttää vastuuta tekemällä miehistä kestosyyllisen kaikkeen 2. Ylipaino: kiel
      Ikävä
      100
      504
    Aihe