pillereiden lopettaminen

Heippa :) Söin yaz-merkkisiä e-pillereitä vähän alle 3 kuukautta ja lopetin ne. Nyt on sitten päässyt käymään niin että 2-3 viikkoa pillereiden lopettamisen jälkeen harrastin suojaamatonta seksiä ja seksistä on nyt melkein 2 viikkoa ja kuukautisten olisi kai pitänyt jo alkaa mutta sen sijaan mahassa "nippailee" hassusti ja koko ajan on kylmä ja väsyttää sekä huimausta välillä. Pissalla pitää myös käydä normaalia useammin kuin ennen. Lämpö on myös normaalia korkeampi, n 37 kun se normaalisti on 36 ja jotain. Poskia kuumottaa mutta muuten sitten palelee sisälläkin. Valkovuoto on myös lisääntynyt todella paljon ja n. viikon verran on tullut sellaista limaa valkovuotoa. Unohtukohan mulla jotaki...:D No kuitenkin, mitä mieltä te nyt tuosta olette?
897
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Tee raskaustesti ja tuu sit kertoo mitä näytti:)!

Äänestä
  • juu pitääpäs käydä ostamassa :)

    Äänestä

Ei sen tulokseen voi vielä luottaa, ellei se sitten ole positiivinen. Jos negaa niin tee uusi viikon kuluttua, tai odota se viikko ja tee se testi vasta sitten.

Joko olet raskaana tai sitten kehosi on sekaisin pillereiden lopetuksesta.

Äänestä
  • Juups, ajattelinkin odottaa nyt vielä ainakin tämän viikon ennenkuin testin teen:) kiitos asiallisista vastauksista!

    Äänestä

  • alkup. kirjoitti:

    Juups, ajattelinkin odottaa nyt vielä ainakin tämän viikon ennenkuin testin teen:) kiitos asiallisista vastauksista!

    Heippa:) Semmosta vielä kysyisin teiltä että jos nyt olen raskaana, huomaako koululääkäri sen? ku mulla on huomenna koululääkäri ja nii..:)

    Äänestä

  • AUTTAKAA! kirjoitti:

    Heippa:) Semmosta vielä kysyisin teiltä että jos nyt olen raskaana, huomaako koululääkäri sen? ku mulla on huomenna koululääkäri ja nii..:)

    Öööööh,, koululääkäri? Minkähän ikäinen alottaja mahtaa ollakkaan?

    Äänestä

No ei huomaa, ei tehdä raskaustestiä eikä sisätutkimusta koululääkärin normitarkastuksessa.

Äänestä
  • aloittaja on 8lk/15 vuotias.
    ja juu :)

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


epävarma. kirjoitti:

Heippa :) Söin yaz-merkkisiä e-pillereitä vähän alle 3 kuukautta ja lopetin ne. Nyt on sitten päässyt käymään niin että 2-3 viikkoa pillereiden lopettamisen jälkeen harrastin suojaamatonta seksiä ja seksistä on nyt melkein 2 viikkoa ja kuukautisten olisi kai pitänyt jo alkaa mutta sen sijaan mahassa "nippailee" hassusti ja koko ajan on kylmä ja väsyttää sekä huimausta välillä. Pissalla pitää myös käydä normaalia useammin kuin ennen. Lämpö on myös normaalia korkeampi, n 37 kun se normaalisti on 36 ja jotain. Poskia kuumottaa mutta muuten sitten palelee sisälläkin. Valkovuoto on myös lisääntynyt todella paljon ja n. viikon verran on tullut sellaista limaa valkovuotoa. Unohtukohan mulla jotaki...:D No kuitenkin, mitä mieltä te nyt tuosta olette?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu