kuuluuko maastavedon ottaa gluteus medius lihakseen? http://classconnection.s3.amazonaws.com/1577/flashcards/708935/png/gluteus-medius.png
gluteus mediukseen tulee pieni polte sellanen kun tietää tehneensä jotain. oon pakkotoistosta lukenu maastavedosta mut sielä ei oo mainintaa tosta lihaksesta niin en tiä teenkö liikkeen oikein.
maastaveto alaselkä - yläperberi
4
354
Vastaukset 4
- --..--
Kyllä maastaveto keskittyy valtaosin Gluteus maximukseen eli perseeseen.
Tuntuu kyllä myös takareisissä ja alaselässä, riippuen tekniikasta ja asennosta.
http://www.exrx.net/WeightExercises/GluteusMaximus/BBDeadlift.html no hyvä että ottaa gluteukseen! tiedän nyt et en ainakaa päi vittua sitä tee.
tänks vastauksest- xcdfhyfj
Mistäs vitusta sää voit tietää teetkö sen päin vittua vaikka ottaiskin perseeseen? Pistä tekniikkavideo YouTubeen, vasta sitten tiedät teetkö liikkeen päin vittua vai päin persettä (gluteusta)?
- hhhiiiiiiiiimmmmm
xcdfhyfj kirjoitti:
Mistäs vitusta sää voit tietää teetkö sen päin vittua vaikka ottaiskin perseeseen? Pistä tekniikkavideo YouTubeen, vasta sitten tiedät teetkö liikkeen päin vittua vai päin persettä (gluteusta)?
Jos nousee monta kiloa hehe ilman mitään vaivoja nostossa tai sen jälkeen niin se on tarpeeks oikei mulle. Tuskin on päin peetä tai veetä jossei satu mihinkään. Oon kuvannu sivusta eikä selkä pyöristyenkä huoju.
Uskotko rehellisesti pystyväs opettamaan puhtaan maastavedon tekniikan yhen videon avulla? Onko se niin yksinkertasta muka? Jos on, niin sitten osaan sen täydellisesti
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 921556
- 831052
- 67957
Miksi kumppaniehdokkaan oma elämä on teille ongelma?
Täällä monesti kuulee vaatimuksia siitä, että kumppaniehdokkaalla ei saisi olla lemmikkejä, lapsia, kavereita, eksiä, su374956Oikea nainen
On äärimmäisen naisellinen, pienikokoinen, kapeaharteinen, pienet kapeat kasvot, paksut huulet, kauniit hiukset, upeat t177914- 94831
- 64623
Olen pahoillani mies ihan kaikesta
Et sinä ole edes tehnyt mitään väärää. Eihän kenestäkään ole pakko tykätä. Pyydän anteeksi kaikkea häiriköintiä, joka on60612- 37588
Minä olen käyttänyt mustan magian riittejä ja taikoja aiheuttaakseni epäonnea ja pahaa joillekin
Ne jutut on toimineet. Olen harjoittanut tätä parisenkymmentä vuotta165584