Pitäisiköhän tehdä tutkimus hyrrien,

eli sååmenräätsalaisten verovapaista säätiöistä ja samalla niistä background henkilöistä niiden takana?
6<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

BÖÖÖÖÖ ei saa tehdä.

Äänestä

Onko se tabu?

Äänestä
  • On sanoo Paavo, ei tule muuten uutta mitallia rintapieleen.

    Äänestä

Tee vaan. Mutta tiedät varmaan että säätiölaki ja verotus on ihan sama sekä ruotsinkielisillä että muunkinkielisillä säätiöillä? Myös suomenkielisillä?

Äänestä

Säätiö "lakeja" on muuteltu ja muunnellaan koko ajan kokkareidenja sdp ja kepuliloisten toimesta, mut onko hyrreillä ns. "naziguld" säätiöissään?

Tehdäänpä pieni tutkimus, uskoisin et kohta jätkäsaaressa hyrrikämpissä tihkuu zyklon-b ovista ja ikkunoista... ja tottakai samaan aikaan paljastetaan muulle maailmalle noiden ankkalammikko touhut...

Äänestä

Mielenkiintoista....

Äänestä

Kommentoi aloitusta


arvotonta nazikultaa kirjoitti:

eli sååmenräätsalaisten verovapaista säätiöistä ja samalla niistä background henkilöistä niiden takana?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu