KATAINEN SANOI, ETTÄ SUOMI ON HYVÄ KOKEILUMAA!

Kyllä pakkoliitoskokeilunkin etunenässä. Myöskin autokyttäysjärjestelmän etunenässä. Myös venäjän maakauppojen etunenässä ja mamujen hyysäämiskokeilussa. Myöskin rikkidirektiiveissä suomi oli eka. Yleverossakin suomi näytti tietä.
On se hienoa käyttää kansaa kynnysmattonaan omaan hienoon virkaan pyrkimisessään?
Kansalta ei ole kysytty mitään?
KATAINEN ON ARVIOINUT SUOMEN KANSAN AIVAN VÄÄRIN.
SUOMEN KANSA ON PITKÄMIELINEN, MUTTA KUN SE SUUTTUU, NIIN SE SUUTTUU PAHASTI JA PITKÄÄN.
8104
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

Elikä laboratorion koe-eläimiä,suomalaiset???????

Äänestä

Aivan ja jos ainoa lohtujuoma eli alkoholin veroa nostetaan tai saatavuutta rajoitetaan ulkomailta, luulenpa että siinä on suomijussin raja sille mistä ei ole paluuta enää rauhanomaisin keinoin.

Äänestä

Tosin moni dokukin on kymmenen kertaa viisaampi,kuin
hallituksen ministerit yhteensä.
Vähän kutosen matikkaa,fantastista

Äänestä

onko meillä muita maita ,jutta sanoi meidän maille on hyväksi se ja se.espanjassa on nuorisotyöttömyys 45% ,kiinnostaako ,

Äänestä

Ei sitä matikalla valtakuntaa johdeta. Siihen tarvitaan muutakin älyä ja sitä muuta enemmän kuin matikkaa. Ei ollut Niinistökään koulussa matikassa niitä parhaita, mutta hyvä pressa hän on. Paljon parempi kuin edellinen.

Äänestä

Katainen ja pitkähammas ovat luovuttaneet suomen Ollilan työryhmän koealueeksi autoilun ja kansalaisten kyttäämisoperaation kehittely koekaniineiksi.
Senkus kyttäätte kauppareissumme- ei haittaa.
SE HAITTAA TÖRKEÄSTI, ETTÄ TÄMÄ KYTTÄYSKOKEILU MAKSATETAAN SUOMEN VIATTOMILLA VERONMAKSAJILLA..

Äänestä

Kyllä. Suomi on hyvä kokeilumaa, mutta ei kynnysmatto, johon katainenkin jalkansa pyyhkii.
Suomen kansa on pitkämielinen, mutta kataisen ja muidenkin bildenbegiläisten pitäisi tajuta se, että, kun suomen kansa suuttuu, niin on lierojen parempi poistua maasta.

Äänestä
  • Olisi "rukkaspetospuolueen", ollut viisainta olla jättää tekemmättä nuo pakkoliitoslakinsa. Suomen kansa on hyvin vihainen ja se ei tiedä pitkähampaalle ja kataloiselle hyvää, vaikka bryssel ylistäisikin.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


tosiasia. kirjoitti:

Kyllä pakkoliitoskokeilunkin etunenässä. Myöskin autokyttäysjärjestelmän etunenässä. Myös venäjän maakauppojen etunenässä ja mamujen hyysäämiskokeilussa. Myöskin rikkidirektiiveissä suomi oli eka. Yleverossakin suomi näytti tietä.
On se hienoa käyttää kansaa kynnysmattonaan omaan hienoon virkaan pyrkimisessään?
Kansalta ei ole kysytty mitään?
KATAINEN ON ARVIOINUT SUOMEN KANSAN AIVAN VÄÄRIN.
SUOMEN KANSA ON PITKÄMIELINEN, MUTTA KUN SE SUUTTUU, NIIN SE SUUTTUU PAHASTI JA PITKÄÄN.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu