Joutsenlahti joutuu oikeuteen !

poliisi=VALHE.

http://www.iltalehti.fi/uutiset/2014012417972398_uu.shtml

Tällainen henkilö tomii poliisin ! Piilotteli kaverinsa kesämökillä niin kauan, että ko. asia ehti vanhentua !

Syyttäjä vaati jatkoa syytteennostoajalle ja käräjä ja hovioikeus sen myönsivät. Joutsenlahti ei saanut lupaa valittaa hovioikeuteen,

Joutsenlahden mukaan ei ollut rikos, että hän käski alaisensa etukäteen lähtettää Annelille kuvan "murhaajamiehestä" joka Annelin tuli tunnistaa tunnistusrivistä !

Miten on mahdollista että tällainen henkilö on ylipäätään poliisi ?

Mitenkä paljon maksoi meille veronmaksajille ne miehiin kohdistuneet täysin turhat DNA muut tutkimukset, jotka Joutsenlahti määräsi ja kielsi samalla tutkimasta, on ko nyt Käräjäoikeuden tuominnut murhaaja oikeasti murhaaja !

4

68

    Vastaukset 4

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • ajojahti

      Mistä sä tiedät, että piilotteli kaverin kesämökillä??? Kerro, kun tiedät kuka tää kaveri oli?

      Väitetyn virkarikoksen vanhenemiseen menee viisi vuotta, joten ei mitenkään ole voinut piilotella.

      Porin poliisista löytyy paljon pahempia, Helsingin huumepomo Aarnioon verrattavissa olevia rikollisia. Joutsenlahden virkavirhe on pientä verrattuna niiden hemmojen ja hannojen rikoksiin.

      Anneli Auer tullaan vapauttamaan hovissa Satakunnan käräjäoikeuden murhatuomiosta jälleen kerran. Joutsenlahti on ollut oikeassa kaikenaikaa, ettei tekijä ollut vaimo. Se vaan ei hemmoille ja hannoille sopinut.

    • Anneli= murhaaja ?

      Joutsenlahden naispuolinen alainen, johon Joutsenlahdella oli seksisuhde kertoi tämän oikeudessa ja itse olen sen netistä lukenut - näin vaikeaa !

      Jos murhaaja vapautetaan oikeudessa on syynä; ei riittävää näyttöä ! siis huomaa ! häntä ei tulla vapauttamaan SYYTTÖMÄNÄNÄ

      Lasten kertomuksen siitä miten Anneli murhaa suunnitteli on kyllä mielestäni niin rankka todistusaineisto , että sen tulee pitää myös Hovioikeudessa.

      Liäsksi Anneli on itse tunnustanut teon, mutta median ympäripuhumana pyörtänyt puheensa.

    • AA:ia ei tulla vapauttamaan hovissa; KO antoi hoville edellisellä kierroksella luunapin. Kyllä hovioikeudenneuvokset tietävät mitä kello on lyönyt.

      Henkilökohtainen mielipiteeni on, että AA on syyllinen. "Occamin partaveitsestä voidaan puhua yksinkertaisuusperiaatteena, jonka mukaan ei tule olettaa enempää kuin on tarpeen. Laajemman yksinkertaisuusperiaatteen mukaan yksinkertaisin selitys on todennäköisimmin paras selitys. Esimerkiksi metsässä karrelle palanut yksittäinen puu saattaa johtua maahan laskeutuneesta lentävästä lautasesta tai sitten vaikkapa salaman iskusta."

    • rehell.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Naiset ymmärtävät ettei talous lähde nousuun

      Miten paljon järjellisempi olento nainen onkaan kuin tilastollisestikin paremmin tienaava mies. Kun kaikkialla puskuroid
      Maailman menoa
      122
      773
    2. En jaksa

      Enää pelleillä ja paljastan J naisen nimen. Se on Jonna ja hän ei koskaan, edes luultavasti ollut täällä. Silti piene
      Ikävä
      42
      559
    3. Jos meillä olisi yhteinen koti

      Niin haittaisiko sinua pitää se vähä tavaraisena? Ajattelin tänään että jos joskus asuttaisiin yhdessä ja haluaisit pal
      Ikävä
      50
      505
    4. Yksi asia sen esti

      Etten antanut meille mahdollisuutta
      Ikävä
      36
      502
    5. Minkälainen nainen

      Minkälainen kaipaamasi nainen on luonteeltaan? Kaikki hassun hauskat antava ja helppo on sallittuja, jos poikien on kovi
      Ikävä
      18
      485
    6. Kissa eli kivuissa useita viikkoja

      Ei vienyt lääkäriin vaikka kissa parka maukui ja moni seuraajakin (minäkin) näin että kissa on sairas.
      Tuusniemi
      101
      442
    7. Tuntuu pahalta meidän molempien puolesta

      Anteeksi, että olen tällainen pelkuri. En vaan usko rakkauteen enää miehen ja naisen välillä omalla kohdalla. Tiedän, et
      Ikävä
      33
      441
    8. Okei, eli olet rakastunut

      Hyvä sinä, niin minäkin.
      Ikävä
      32
      375
    9. Mies kyllä lähestyy naista

      jos on oikeasti kiinnostunut. Tämä muistutuksena.
      Ikävä
      46
      373
    10. Martina ja Muhis vaan ystäviä

      Selityksiä tältä tyrkyltä löytyy, eikö kehtaa puuma sanoa, että seurustelemme. " Tää nyt on tämmönen alku vielä". Eiköhä
      Kotimaiset julkkisjuorut
      130
      372
    Aihe