Uusia Neuvoksia ja titteleitä Hankoon

Joutonoomi

Onko kaupunki muistanut anoa uusia Neuvos- ym. titteleitä paikallisille teollisuusjohtajille? Pitkään aikaan ei ole sellaisia Hankoon tullut, joten kyllä niitä jo odottavat.

20

1653

    Vastaukset 20

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • rumppamee

      Joo rumppaaseliinineuvos hollemeeee.

    • lisää vaseliinii

      vaseliini neuvosta tarvitaan.neuvotaan oikeaoppisesti vaseliinin käyttöä.vähä niinku vaseliini-neuvola!

    • tilt

      Työttömyysneuvoksen titteli pitäisi myöntää. Ja saneerauspalkinto parhaiten menestyneelle.

      • åke fron reven

        rumpsniffare


    • sillai tällai

      Ei teollisuusjohtajille, mitäs niille, mutta satamaneuvoksia on haussa ja monta.

      • lettutieteen vihtori

        voitelumies?


      • Sistori Palli
        lettutieteen vihtori kirjoitti:

        voitelumies?

        Hangö Kuk nämen Kungen


    • Noomikans

      Eipäs pressa suonut titteleitä tänä vuonna Hankoon. Missä vika?

    • Mauno Voutilainen

      Työttömyysneuvos Mauno Voutilainen Jyväskylästä täällä. Ilimoja pitelöö, juhannusviikkoa männään, vaan ei meinoo mittään.
      Aikoinaan olen monet kerrat noussut Sukevan nyt jo lopetetulta asemalta aamujunaan, Iisalmessa käynyt viinakaupassa, voi kun se meni Koskenkorva päähän, baarissa tuli käytyä, siellä näki talon väkeä, vartioväkeä, markkinatappelijakin vielä eli, oli paikalla, päissään tietysti.
      Pitkällä vapaalla olen kaikin puolin ollut, 55 tuli ikää keväällä, markkinat eivät työpanostani kaipaa, joten pysyn kortistossa.
      Kerran olen eläkettä jo hakenut, huhtikuussa 2012 sain vakuutusoikeudelsta kielteisen päätöksen, tätä en saata ymmärtää.
      TE-toimistossa ei voi enää edes kysyä virkaväeltä mitään, pitää varata aika, niinpä ei voi sieltä kautta työtä hakea, eikä koulutusta, ei edes lyhyille työnhakukursseille voi hakea, kuin ajanvarauksen kautta, se taas ei yleensä onnistu, koska ei pääse läpi puhelimella.
      Mauno Voutilainen
      Työttömyysneuvos

    • Mauno Voutilainen

      Täällä ollaan vaan ja jouten edelleen, mutta silti ahkerana. Kiivaasti seuraan asioita ja elämänmenoa, ahkerasti laittelen kommentteja.
      Hiihtelen nyt kun alkaa olla hiihtokelit kohdillaan.

    • MaunoVoutilainen

      Täällä ollaan edelleen virallisen työttömyysneuvoksen virassa Jyväskylän TE-toimiston suunnalla. Mikäpä on ollessa, rahaa ei ole, naista haen, mutta muuten menee mukavasti.
      Lunta kun tulee, jos tulee, pääsee hiihtämään, ehtii hyvin päivälläkin, parhaaseen luppoaikaan, eikä ole laduilla yleensä tungosta.

      • Anonyymi

        Näin on asiat edelleen. 10.09.2022 olen työtön edelleen, ensi vapun alle jos vielä mahtuu kitkuttelua kalenterin sivujen kääntelyineen, aletaan olemaan asian ytimessä, Kelan hartaasti odotetulla eläkkeellä.


    • Tittelitojennukseen

      Niitä haetaan itse lomakkeella, hae sinäkin ensi vuonna!

    • MaunoVoutilainen

      Onpa mukava nähdä täällä näitä tuttuja kommentteja, hyviä ovat edelleen. Tilanne on edelleen päällä, en ole vielä saanut pöljäneläkettä, töitä katselen edelleen ahkerasti, puuhaa piisaa. Kovasti keppiä taas meille työnhakijoille tarjotaan, aivan kuin emme olisi sitä keskimäärin jo liikaakin saaneet nauttia.

      • Anonyymi

        Vieläkin tämä vekkuli ketju auki, tähänhän täräytetään, edelleen olen työtä ja eläkettä vailla, Vakuutusoikeus hylkäsi taas eläkehakemukset, juuri joulun alla, kuin joululahjaksi, töitä ei ole löytynyt, joten ollaan taas kortistossa, kuten ennenkin.


    • Anonyymi

      Kavalle ja nousulle kermaperseen nuolemisneuvoksen tittelit.

    • Anonyymi

      Käsittämätöntä kumartelua näiltä neuvoehdokkailta ja samalla pyllistetään hankolaisille. Kenen asialla?

      • Anonyymi

        nog ede så fan


    • Anonyymi

      jahollemee... har flundran i rööven..

      • Anonyymi

        rumppaflundra


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      52
      950
    2. Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?

      Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍
      Ikävä
      106
      903
    3. Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle

      Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust
      Kotimaiset julkkisjuorut
      16
      818
    4. Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi

      Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,
      Suomalaiset julkkikset
      4
      761
    5. Mitä haluaisit sanoa hänelle?

      Jos joskus kohtaatte?
      Ikävä
      71
      663
    6. Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?

      Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.
      Vain elämää
      2
      622
    7. Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?

      Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it
      Sinkut
      185
      584
    8. Jos oltais joskus samoissa bileissä

      Niin lähdettäiskö yhdessä ”jatkoille?”
      Ikävä
      56
      566
    9. Ehkä taidat

      Luovuttaa.
      Ikävä
      70
      546
    10. Sinulle jota kaipaan!

      Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista
      Ikävä
      24
      520
    Aihe