Olen uudistunut uskossa. Emme ole enää miehen kaa yhessä, mutta joskus tein asioita hänen selkänsä takana, sillon ku oltiin yhessä.
Noh, ollaan kumpikin loukattu toisiamme, minä olen pahoitellut omia tekojani, hän ei vastannut anteekspyyntööni mitenkään eikä hän oo multa pyydelly mitään anteeks.
No nyt kuitenkin hän rupes tivaamaan että mun pitää kertoa kaikki jutut mitä oon hänelle tai hänen selkänsä takana tehnyt. Mutta tiedän, ettei hänellä oo mitään aikomustakaan antaa mulle anteeks vaan uskon että jos tunnustan, se aiheutttaa vaan hänessä vihaa ja katkeruutta.
En haluaisi enää puhua menneistä. Ja Jeesukselta olen syntini anteeks pyytäny ja saanu. Mutta onko mun .nyt kuitenkin pakko kertoa kaikki tälle miehelle, koska jos sanon etten ole mitään tehnyt, niin silloin valehtelen. Ja se on synti.
Mutta jos kerron, siitä syntyy hirvee sota ja syyttely. Itselläni ei ole tarvetta ruveta penkomaan miehen tekemisiä vaan olen päättänyt antaa anteeks kaiken mitä sitten on salassakin tehnyt.
Voinko saada Jeesukselta anteeksi sen etten halua miehelle tunnustaa tekojani...
Kuinka pahasti olen syyllinen
murtunut
1
172
Vastaukset
- '**'**
Älä hyvä ihminen vaivaa päätäsi joutavuuksilla, elämä on tarpeeksi vaikeaa kumma kun siihen pitää etsimällä etsiä hankaluuksia. Ei Jumala tuollaista odota keneltäkään, millainen sitten onkin.
Miehesi motiivit kyselyihinsä ovat niin läpinäkyvät ja kyseenalaiset että parasta antaa asian olla. Eihän sinun tarvitse valehdella, älä vastaa tuollaisiin uteluihin mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lataus pakkaskelissä
En olisi koskaan ostanut sähköautoa jos olisin tajunnut että ne eivät lataa pakkasissa suurteholatauksella vaan istut tu1676494Kun väestö ikääntyy ja veronmaksajat vähenee, mitä sitten vasemmistolaiset?
Maahanmuutto ei vaan ole ratkaisu väestön ikääntymiseen. Maahanmuutto lykkää ja hidastaa väestön ikääntymistä ja työv1023011Miksei Trump ole kiinnostunut Suomen valloittamisesta?
Täällähän on enemmän turvetta kuin Norjalla öljyä. Eikö Ttump ole turvenuija?1021835Aktivistinainen pysäytti ICE-agentin luodin päällään USA:ssa!
Video ampumistilanteesta: https://edition.cnn.com/2026/01/07/us/video/ice-shooting-minneapolis-digvid "Media: ICE:n am471566Kyllä mä suren
Sitä että mikään ei ole kuten ennen. Ei niitä hetkiä ja katseita. Toisaalta keho lepää eikä enää tarvitse sitä tuskaa ko111280Ekologinen kommunismi tulee voittamaan fossiilikapitalismin
Kiina on mahtitekijä uusiutuvien energialähteiden kehityksessä, ja Trump osoitus viimeisestä öljyn perään itkemisestä, m81164- 141153
- 541110
Yhteen hiileen velanottoveljet V P K
Tytäryhtiöissä palaa julkista rahaa ja vastuuttomuuden takia -ei pakollisten -kuntalain edellyttämien asioiden takia! N751043- 171040