Olen uudistunut uskossa. Emme ole enää miehen kaa yhessä, mutta joskus tein asioita hänen selkänsä takana, sillon ku oltiin yhessä.
Noh, ollaan kumpikin loukattu toisiamme, minä olen pahoitellut omia tekojani, hän ei vastannut anteekspyyntööni mitenkään eikä hän oo multa pyydelly mitään anteeks.
No nyt kuitenkin hän rupes tivaamaan että mun pitää kertoa kaikki jutut mitä oon hänelle tai hänen selkänsä takana tehnyt. Mutta tiedän, ettei hänellä oo mitään aikomustakaan antaa mulle anteeks vaan uskon että jos tunnustan, se aiheutttaa vaan hänessä vihaa ja katkeruutta.
En haluaisi enää puhua menneistä. Ja Jeesukselta olen syntini anteeks pyytäny ja saanu. Mutta onko mun .nyt kuitenkin pakko kertoa kaikki tälle miehelle, koska jos sanon etten ole mitään tehnyt, niin silloin valehtelen. Ja se on synti.
Mutta jos kerron, siitä syntyy hirvee sota ja syyttely. Itselläni ei ole tarvetta ruveta penkomaan miehen tekemisiä vaan olen päättänyt antaa anteeks kaiken mitä sitten on salassakin tehnyt.
Voinko saada Jeesukselta anteeksi sen etten halua miehelle tunnustaa tekojani...
Kuinka pahasti olen syyllinen
murtunut
1
179
Vastaukset
- '**'**
Älä hyvä ihminen vaivaa päätäsi joutavuuksilla, elämä on tarpeeksi vaikeaa kumma kun siihen pitää etsimällä etsiä hankaluuksia. Ei Jumala tuollaista odota keneltäkään, millainen sitten onkin.
Miehesi motiivit kyselyihinsä ovat niin läpinäkyvät ja kyseenalaiset että parasta antaa asian olla. Eihän sinun tarvitse valehdella, älä vastaa tuollaisiin uteluihin mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Päivän Riikka: polttoöljyn hinta räjähti
Näyttää tuo putinismi ilmenevän persuissa myös Suomen yrittäjien kampittamisena. Polttoöljy on se katalyytti, joka pitää382191Mökkejä ostellaan nyt ihan hulluna!
Tyypilliset lainamäärät on yli 500 000€ mökkejä ostellessa eli erityisesti tuollaiset miljoonamökit on nyt suomalaisten662047Helsingin yllä valopalloja
https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/1508be00-28c9-4156-83dc-0be5e7aa3066 "Helsingin taivaalla lensi lauantaina puolen yön1211940HÄLYYTYS!!
Ukraina se hyökkää jo Suomen maaperälle. https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/645b83ce-e074-4f00-8b99-245d01b38a363891675Kovasti on hävittäjiä ilmassa. Nytkö se alkoi?
Onko nyt sota ?? `Vai harjoituksiako vain? Hävittäjät pörrää kovasti.1031641Helsingin yllä lensi yöllä jotain outoa puolen yön aikaan valopalloja
Poliisi on saanut tapauksesta yhden havaintoilmoituksen. Valopalloja oli noin parikymmentä ILtalehdessä on video tapah1241474Millainen on naisellinen nainen
Nyt kun taas mennään keikkuen kesään, niin millainen nainen on naisellinen? Pukeutuminen, olemus, puhetapa, jne. Vilma n1821092Raamatullinen kaste
Seurakunnassamme kastettiin mm eräs muslimi, joka oli tullut uskoon. Hän oli ollut Suomessa viitisen vuotta. Hän oli lu53967- 75925
- 27899