Olen uudistunut uskossa. Emme ole enää miehen kaa yhessä, mutta joskus tein asioita hänen selkänsä takana, sillon ku oltiin yhessä.
Noh, ollaan kumpikin loukattu toisiamme, minä olen pahoitellut omia tekojani, hän ei vastannut anteekspyyntööni mitenkään eikä hän oo multa pyydelly mitään anteeks.
No nyt kuitenkin hän rupes tivaamaan että mun pitää kertoa kaikki jutut mitä oon hänelle tai hänen selkänsä takana tehnyt. Mutta tiedän, ettei hänellä oo mitään aikomustakaan antaa mulle anteeks vaan uskon että jos tunnustan, se aiheutttaa vaan hänessä vihaa ja katkeruutta.
En haluaisi enää puhua menneistä. Ja Jeesukselta olen syntini anteeks pyytäny ja saanu. Mutta onko mun .nyt kuitenkin pakko kertoa kaikki tälle miehelle, koska jos sanon etten ole mitään tehnyt, niin silloin valehtelen. Ja se on synti.
Mutta jos kerron, siitä syntyy hirvee sota ja syyttely. Itselläni ei ole tarvetta ruveta penkomaan miehen tekemisiä vaan olen päättänyt antaa anteeks kaiken mitä sitten on salassakin tehnyt.
Voinko saada Jeesukselta anteeksi sen etten halua miehelle tunnustaa tekojani...
Kuinka pahasti olen syyllinen
murtunut
1
159
Vastaukset
- '**'**
Älä hyvä ihminen vaivaa päätäsi joutavuuksilla, elämä on tarpeeksi vaikeaa kumma kun siihen pitää etsimällä etsiä hankaluuksia. Ei Jumala tuollaista odota keneltäkään, millainen sitten onkin.
Miehesi motiivit kyselyihinsä ovat niin läpinäkyvät ja kyseenalaiset että parasta antaa asian olla. Eihän sinun tarvitse valehdella, älä vastaa tuollaisiin uteluihin mitään.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Ikävöin sinua kokoyön!
En halua odottaa, että voisin näyttää sinulle kuinka paljon rakastan sinua. Toivon, että uskot, että olen varsin hullun624489KALAJOEN UIMAVALVONTA
https://www.kalajokiseutu.fi/artikkeli/ei-tulisi-mieleenkaan-jattaa-pienta-yksinaan-hiekkasarkkien-valvomattomalla-uimar1593378Kadonnut poika hukkunut lietteeseen mitä kalajoella nyt on?
Jätelautta ajautunut merelle ja lapsi uponnut jätelautan alle?582697Jos sinä olisit pyrkimässä elämääni takaisin
Arvelisin sen johtuvan siitä, että olisit taas polttanut jonkun sillan takanasi. Ei taida löytyä enää kyliltä naista, jo492604- 1382570
- 241903
- 241741
- 301636
- 1741600
- 401311