Muuttakaa köyhät Espanjaan

Kattava suomenkielinen sivusto Espanjaan muuttaville, niin työtätekeville kuin eläkeläisillekkin
www.espanja.org
3113
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Eipä siellä Espanjassa taida töitä olla. Työttömyysprosentti taitaa olla Euroopan toiseksi korkein heti K reikan jälkeen. Eläkeläisille Espanja sen sijaan kuulostaa mukavalta asuinpaikalta.

Äänestä

Eikös sinne Espanjaan pääse "työnhakuun" 3kk ajaksi ihan Suomen työkkärirahoilla, tai näin ainakin oli vielä muutama vuosi sitten... se oli sitä työvoiman vapaata liikkuvuutta.

Äänestä

Esim. Ihanasta Torreviejasta saa yksiön keskustasta 25.000 eurolla. Eläkeläiselle on siellä paljon suomalaista seuraa ja tekemistä.

Jos itse olisin vaikka työkyvyttömyyseläkkeellä niin lähtisin saman tien Espanjaan..

Äänestä

Kommentoi aloitusta


espania kirjoitti:

Kattava suomenkielinen sivusto Espanjaan muuttaville, niin työtätekeville kuin eläkeläisillekkin
www.espanja.org

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu