SUOMI24. Suomi24:ssä tunnetuksi tullut ja suuren suosion saavuttanut Seppo Myllis on saanut porttikiellon Suomi24-keskustelupalstoille. Myllis ei pysty kirjoittamaan viestejä tai tekemään ilmoituksia asiattomista viesteistä. Porttikielto herättää tuohtumusta Mylliksessä ja hänen kannattajissaan.
"Tämä on aivan käsittämätöntä. Kaikenmaailman uusnatsit saavat mellastaa rauhassa Suomi24:n palstoilla, mutta sitten minulle, joka pyrin aina asialliseen ja rakentavaan keskusteluun huumoria unohtamatta, annetaan porttikielto. En ymmärrä", ihmettelee Myllis.
Suomi24:n ylläpito ei ole perustellut porttikieltoa. Myllis kertoo saaneensa aiemminkin selittämättömiä porttikieltoja.
"Tämä ei ole mitään uutta Suomi24:ltä. Olen kuullut myös toisista tapauksista, kun viattomille on annettu esto", Myllis kertoo.
Porttikiellon syyksi on arveltu Suomi24:n ylläpidossa mahdollisesti toimivaa keskustalaista mafiaa. Myös Huuhaa-palstalla päivystävää häirikköä on epäilty porttikiellon edesauttamisesta. Kauhajoen yliopiston myllislogian professori arvelee porttikiellon johtuvan Mylliksen kirjoitusten individualismia ja vapaamielisyyttä suosivasta hengestä, joka on ristiriidassa Suomi24:n yleisen kollektiivisen järkijättöisyyden kanssa.
Seppo Mylliksen sananvapautta loukattu törkeästi
17
331
Vastaukset 17
- Myrkkypiikki
Siinä sä nyt kuitenkin taas kirjoittelet, tajuamatta kuinka ääliö oot. Mutta odota rauhassa sitä päivää kun nimesi selviää ja tulee julkiseksi tälle palstalle. Sen jälkeen voi olla turvallisinta hakeutua Törnävän suljetulle osastolle.
- Puppelipoju?
Oletko Myllis homo?
Onneksi keksin viisaana tavan kiertää eston! HAHAA!
- UMTSi iskee taas:.
.
Keskustalainen aateliike varokaa tätä miestä ja umtsia
.
- runidioottirun
sähän sait paljon nopeammin porttikiellon ylilaudalle, joten pitää ihmetellä suoli24 hidasta toimintaa
- kyöläri
Kepun uhrien mätänevät ja paisuneet ruumiit virtaavat ohitseni seisoessani kumisaappaissa löyhkäävän maatalouden päästöistä saastuneen joen törmällä, joka on täynnä juoppojen jälkeensä jättämiä viinapulloja ja kepun vaalimainoksia. Joen ylle kohoavat sisältä lahot, lehdettömät koivut, kuin elävät vainajat vartioiden tumman veden roskien peittämää pintaa. Kaiken kattona on auringon peittävä lyijynharmaa taivas, joka enteilee kylmää sadetta. Kenties noista raskaista pilvistä syöksyvä vesi synnyttää uuden kaiken edeltään pois pyyhkivän tulvan, joka vie kepulaisetkin mennessään, aina aavojen ja ankeiden peltojen taakse saastaiseen Itämereen tai rannan törmille haisemaan pahalta.
-Seppo Myllis
https://ylilauta.org/politiikka/23171492 - Seppo___Myllis
Olen minä pieni poika muurari,ja tervaan minä munat sinultakin.....
- Anonyymi
Eteenpäin, ohitse taivaan!
- Anonyymi
Kunnia ja ylistys.!
- Anonyymi
Kunniaa Myllikselle!!!!
- Anonyymi
myllisläisyys on Tie, Totuus ja Elämä
Varokaa miethaalaista mämmi-kerettiläisyyttä - Anonyymi00011
Myllis on BEST.
- Anonyymi00012
Jumalasta seuraava,ylöspäin
- Anonyymi00014
Näin Sepon viimeksi poliisiauton kyydissä.
- Anonyymi00015
Turha sitä on enää myllistellä kun on jo huonot housussa.
- Anonyymi00017
Paras mylliso kualu mysteerinaine.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Suomalaisten pinna paloi - Ärsytys iskee uudesta TTK-juontajasta "Eihän tälle voi kun nauraa"
Oliko Veronica Verho hyvä valinta TTK-juontajaksi? Uuden TTK-juontajan henkilöllisyyttä on arvailtu siitä asti, kun Va1062205- 103886
- 66823
- 46800
Mitä tapahtuu?
Mitä tapahtuu Humalojalla? Poliiseja talon ympärillä ja paljon ihmisiä pitkin pihoja???21736Suomi on viittä vaille sodassa Venäjän kanssa...
...syynä tähän on kokoomuslainen presidenttimme Stubb. Hän on ainoa eurooppalaisen maan johtaja, joka kärkkäästi ja taha517716Olen vähän epävarma siitä, oletko kiltti
Nainen, ensivaikutelma oli, että olet tosi hyväsydäminen eli siinä mielessä harvinaisuus. Eli et mene virran mukana, etk76640- 64615
Herkkä, hellä, aurinkoinen, kaunis upea, valonsäde on hän nainen
Ja myös fiksu, älykäs ja luonnonläheinen. Erittäin mielenkiintoinen ja kiltti ihminen. Haluan tuntea hänet, koska kaik23580- 57551
