Herra kurittaa kuritonta.
" Ette vielä ole verille asti tehneet vastarintaa, taistellessanne syntiä vastaan, ja te olette unhottaneet kehoituksen, joka puhuu teille niinkuin lapsille: "Poikani, älä pidä halpana Herran kuritusta, äläkä menetä toivoasi, kun hän sinua nuhtelee; sillä jota Herra rakastaa, sitä hän kurittaa; ja hän ruoskii jokaista lasta, jonka hän ottaa huomaansa". "
Kirje heprealaisille 12: 4 - 6
Terveisiä kaikille uusille luomuksille Kristuksessa Jeesuksessa!
Vanha lihasi lankeilee vielä, vaella hengessä.
Perheenisä kun suuttuu niin kyllä hän kurittaa
5
73
Vastaukset
- ap.
http://fi.wikipedia.org/wiki/M-32_45_K
Tuossa järeä kuritusväline.
Elä syntejäsi anteeksipyytäen ja parannusta niistä tehden niin et saa isoa piiskaa kurinpidollisista syistä. - jhgfds
Niin, lapsiakin tappaneen, tapattaneen, raiskanneen jne rikollisuudella on rikollisuuden herran opit!
Teille ei ilmeisesti Jeesuksen antamat tiedot kelpaa:
Markuksen evankeliumi:
16:15 Ja hän sanoi heille: "Menkää kaikkeen maailmaan ja saarnatkaa evankeliumia kaikille luoduille."
Jumalan ja Jeesuksen evankeliumia on vielä raamatussa jäljellä, tosin osittain väärennettyinä:
-Matteuksen evankeliumista
-Markuksen evankeliumista
-Luukkaan evankeliumista
-Johanneksen evankeliumista Aloittajalle kiitos terveisistä! Olen käyttänyt Uusi luomus -nikkiä viime kesästä saakka. Tosin en täällä paljon, vaan etupäässä Ateismi-palstalla. Rekkasin nimimerkin vähän aikaa sitten - vaikka rekkaamatontakin saatan käyttää.
Aloittajan kanssa muuten samaa mieltä asiasta, mutta kurituksen peruste ei ole suuttumus vaan rakkaus. Jumala kurittaa rakkaudessaan ja meidän tosi parhaaksemme.
Siunausterveiset myös aloittajalle!- ap.
No enpä tiennyt nikistäsi. Pahoitteluni sen käyttämisestä. Aikamoinen sattuma. Joskus nimimerkkiä satunnaisesti vaihdellessa huomaa ties millaisten nimimerkkien olevan jo käytössä.
Kiitos terveisistä. Lähetän terveisiä edelleen Israeliin kaikille juutalaisille kertoen heille ilosanomana: Lukekaa Uuutta Testamenttia niin selviää että Jeesus on Israelin kansan Kuningas. ap. kirjoitti:
No enpä tiennyt nikistäsi. Pahoitteluni sen käyttämisestä. Aikamoinen sattuma. Joskus nimimerkkiä satunnaisesti vaihdellessa huomaa ties millaisten nimimerkkien olevan jo käytössä.
Kiitos terveisistä. Lähetän terveisiä edelleen Israeliin kaikille juutalaisille kertoen heille ilosanomana: Lukekaa Uuutta Testamenttia niin selviää että Jeesus on Israelin kansan Kuningas.Juu, ei se mitään - sitä sattuu itse kullekin. Arvelinkin, että se oli tahatonta.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 683129
Kerro jotakin hauskaa. :)
Kirjoita jotakin mukavaa vaikka kaivatustasi. :) Ei törkytekstejä kiitos. :)743024Mä sanon tän suoraan.
Se on sun käytös mikä ajaa pois. Et välitä muitten tunteista kun omistasi.682892On olemassa tiettyjä sääntöjä!
Ja jos aiot pärjätä mun kanssa niin teet vain niinkuin mä sanon. Mieheltä Naiselle632564Oliko pakko olla taas tyly?
Miksi oot niin tyly mua kohtaan nykyään? Ei edes tunneta kunnolla. Katseita vaihdettu ja varmasti tunteet molemmin puoli392057- 601657
Hyvää huomenta
Hyvää huomenta ja alkavaa viikonloppua ihanalle naiselle! Mitä ikinä teetkään, niin täälä sua yksi miekkonen ajattelee.181629- 351615
Huomenna heitän järjen
romukoppaan ja annan tunteen viedä. Kerran tässä kuitenkin vain eletään. Muistan myös jonkun minua viisaamman sanoneen,241600- 591556