Tulin vain sanomaan, että jatkossa äänestän

K o k o o m u s t a.

Päätökseeni ovat vaikuttaneet mm. nim. 152 KOK-fanitus ja nim. Sdeonin
huono menestys työelämässä.
1975
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 19

Vanhimmat

Perusteet kullakin, minä änestän kokoomusta sen johdosta,
koska sillä on parhaat ehdokkaat europarlamentttivaaleissa.

Äänestä

Minun perusteet ovat, koska Jykä on paras.

Äänestä

Minä ja muut täyspäiset ei äänestä kokomusta. Masokisti voi!

Äänestä
  • hhhehehe, roikut täällä jatkuvasti, kun et ole täysipäinen

    Äänestä

  • Pääsi täynnä k-ta kirjoitti:

    hhhehehe, roikut täällä jatkuvasti, kun et ole täysipäinen

    Niitta vielä pöljöytesi.. Äänstäisit edes salaa kokkaritoloja!

    Äänestä

Stubb, jonka mukaan kännykä on arvokkaampi kuin rauhanturvaaja henki, ei ole kelvollinen ehdokas.

Virkkunen on epäonnistunut kaikessa mm. peruskoulu- ja kuntauudistuksessa.

Katainen on rikostaustan omaava 700 000 eurolla lattiallekuseskelijalta laittomasti horoskooppiin tilannut finninaama. Fantastista.

Yksikään kunnollinen ihminen tuskin äänestää kokoomusta.

Äänestä
  • Sulla taitaa olla finnejä molemmissa päissä.

    Äänestä

  • Sitä saa, mitä tilaa kirjoitti:

    Sulla taitaa olla finnejä molemmissa päissä.

    Ja toisessa päässä k-ta.

    Äänestä

Olen henkilöarvioinnin asiantuntija, tuhansien tapausten kokemuksella.
Mielipiteesi kuulostaa sokealta uskolta johonkin, jota et pysty ymmärtämään käytännön tasolla.
Mutta annetaan kaikkien kukkien kukkia, pissapoika Stubb mukaanlukien;-)))

Äänestä
  • Ai sä kehut taas itseäsi, alan eettisten sääntöjen rikkoja.
    Monet tietävät etiikkasi.

    Äänestä

  • Itsehän sanot kirjoitti:

    Ai sä kehut taas itseäsi, alan eettisten sääntöjen rikkoja.
    Monet tietävät etiikkasi.

    Tosiasioitahan minä yritän ladella koska tämä ennen niin upea maa on tuollaisten keskenkasvuisten narsistien kynsissä.
    Mitäs mieltä olet Stubb´n pissakuvasta?

    Politiikassa avainsana olisi tällä hetkellä priorisointi ja niiden verottaminen, joilla on maksukykyä. Kaikki ne ansiot, tulolähteestä huolimatta, tulisi asettaa samalle viivalle.

    On hyvä, että oikea tieto leviää, väärien profetioiden sijaan.

    Äänestä

  • Sdeon kirjoitti:

    Tosiasioitahan minä yritän ladella koska tämä ennen niin upea maa on tuollaisten keskenkasvuisten narsistien kynsissä.
    Mitäs mieltä olet Stubb´n pissakuvasta?

    Politiikassa avainsana olisi tällä hetkellä priorisointi ja niiden verottaminen, joilla on maksukykyä. Kaikki ne ansiot, tulolähteestä huolimatta, tulisi asettaa samalle viivalle.

    On hyvä, että oikea tieto leviää, väärien profetioiden sijaan.

    Ei tässä muut ole keskenkasvuisia kuin sinä.

    Äänestä

Moi olen säätiön leivissä. Minä äänestän tietenkin kokoomusta. Köyhien pitääkin olla kyykyssä, jotta löytyy maksajat tällekin touhulle.

Siinä on Suomi ja pysyy sellaisena!

Äänestä

En ole äänestänt kokoomusta koskn !
50 luvulla pääsin eka keran ääänestämään, silloin oli paasikivi pääministerinä joka oli suomentanut nimensä Helstenistä- paasikiveksi.
Historia keokoon tarkemmin paasikivsä.
En äänestä koskaan kokoomusta, niiden perustieojen peslla olen löytänyt kokoomuksesta.

Äänestä

Kyllä siinä pitää olla ihmisen aivan hullu joka yleensäkin äänestää puoluetta joka ei osannut mitään ja saanut aikaan ajossa mitään.

Kaikki oli nähtävillä 2006 vuonna mutta hörökorva juhli rillit huurussa ja tässä on tulos,laskukin tuli julki himaselta eikä ihan pieni tullutkaan.

Kuminaama yrittää sitten eu:hun ja ja tytteli juoksee karkuun suomea minkä pääsee.

On niin sairaan näköistä sakkia ja hemmetin huonoja niskalenkin saajia olleet ettei tuota jaksa enään katsoa.

Mitäänhän nuo veijarit ei saaneet ajoissa aikaan,nyt ne hullut nuo kokkarit nostaa veroja kun ne pitäisi laskee,käytännössä alvi pitäisi lähes poistaa niin kokkarit pask-ka housussa nostaa,matteja olivat näköjään kun eivät nähneet lamaa jo 2006 vuonna.

Aivan tolloa sakkia jotka tuskin ovat koulua käyneet ei millään ole.

Jos nyt eivät myy ahvenanmaata niin ovat kyllä kuolut puolue. ainakin 50 vuodeksi koska kaikki 20 :set tulevat muistamaan tuon 50 vuotta kuinakkokkarit vei suomen lamaan.että semmosta on kokkareiden tulevaisuus .


KUKAAN TÄYSILLÄ OLEVA EI TULE ÄÄNESTÄMÄÄN,NE NAURAA TEILLE JA HALVEKSII SUOHON TEIDÄT MAAN PETTURIT.

Äänestä

im gonna throw up , so sickoomus

Äänestä

Alan (växt)samlingspartieta äänestää sitten, kun stupido on käynyt Uranuksella ja Neptunuksella.

Äänestä

Siinä tapauksessa olet aatelinen. Kokoomus ajaa aateliston etuja ja unohtaa muun kansan.

Äänestä

On siinä myös pikku vitsi, meidän ikä ei riittäisi tuohon matkaan ja stupido ei olisikaan tätä aikaa täällä hääräämässä. Växtsamlingpartiet ehdokkineen jää paitsi ääntäni.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Selvä päätös kirjoitti:

K o k o o m u s t a.

Päätökseeni ovat vaikuttaneet mm. nim. 152 KOK-fanitus ja nim. Sdeonin
huono menestys työelämässä.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu