Taulukko Kokoomuksen

1<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 1

Vanhimmat

Velkaantuminen johtuu osin siitä, että tuottamamatonta työtä tekevien virkamiestenkin palkat ovat nousseet maailmanennätystahtiin, yli 50% vain vuosikymmenessä.

Tuottavassa työssä olevien huima palkkojen ja elintason kasvu taas vaikeuttaa suunnattomasti vientiteollisuutta, mikä näkyy joka päivä uutisissa.

jos meillä olisi vielä markka, sen arvosta olisi aikoja sitten leikattu puolet pois devalvaatiolla.
Kun sisäiseen devalvaatioon ei ole halukkuutta, työpaikat lähtevät.

Oli hallituksessa keitä hyvänsä, niin jatkossa tullaan palaamaan kohtuullisuuteen.
Suomalaisilla puolueilla ei käytännössä ole eroa. Soinikin on taipunut eu:n erinomaisuuteen ja on jo lopettanut puheet sen kaatumisesta

Olisi mielenkiintoista nähdä hänet pääministerinä, mutta äänestäjät eivät takinkääntäjää toista kertaa palkitse jytkyllä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hallituskausista kirjoitti:

http://www.talousdemokratia.fi/?q=kuvaajat

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu