ja ajeli kotiin jossa poliisi oli jo vastassa.
Virkavelvollisuuden rikkomisesta ja törkeästä rattijuopumuksesta (1,66 promillea) mätkähti vain 50 päivää yhdyskuntapalvelua.
Myös pari vuotta aiemmin sama pastori on tuomittu törkeästä rattijuopumuksesta.
http://www.iltasanomat.fi/kotimaa/art-1288647438813.html
Pastori veti hautajaiset kännissä
6
216
Vastaukset 6
- Ruunattu papiksikin
Kyllä yhdyskuntapalvelus ja armolla ruunaaminen varmaan kaunistaa vielä tämänkin rattijuopon - tai sittenkään ei.
- voivoitaas
Kaikki alkoholituotteiden myynti ja nauttiminen pitäisi kieltää lailla. Aika monen elämän on alkoholi tuhonnut. Koskaan en ole kuullut, että alkoholi olisi saanut aikaan jotain hyvää.
- 222222223fy
Mainittu pappi on werotettu papinvirasta ja pappisvirasta. Ei siis saa enää toimia pappina.
- Väki Juoma
Mitenhän siellä Oulussa? Jatkaako rattijuoppo srk:n johtavana saarnaajana?
- Tervettä elämää
Toivottavasti hän saa apua alkoholiongelmaansa. Mutta ensin hänen pitää itse myöntää, että hänellä sellainen on. Jospa tämä tilanne hänet pysäyttäisi miettimään. Onneksi ei ajanut kenenkään yli humalassa. Nyt ei le muuta rikki kuin oma psyyke ja elämä. Ja niihin voi itse vaikuttaa, ja saada apua ja tukeakin tähän vaikuttamiseen.
- puhalluttakaa Pappi
Omaisille jää paha mieli hautajaisista ....muutenkin surullinen tilaisuus,
ja Pappi härskisti Humalassa....
Minun sukulaisen hautajaisissa jos noin käy,
tyrkkään kännisen papin avoimeen hautaan ,
vainajan seuraksi ja skippaan hiekkaa päälle.
olkonn sitten kunnon show...
Pitääköhän omaan *hautajaistestamenttiin *
laittaa pykälä;
-testatkaa ja puhalluttakaa Pappi ennen hautaustoimitusta
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 791292
- 721174
- 781031
- 95879
Jasmin vauhdissa
Kyllä pitää Jassulla kiirettä, kun yhtenään menoa mun äidin, isäpuolen ja Markon kanssa Ossianin ollessa tietysti sulois256815- 49767
- 29739
- 55683
- 72669
- 44602